Розширене засідання комісії сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації

Вселенський Патріархат прийняв рішення про автокефалію. Томос буде вручено предстоятелю церкви – достойному, авторитетному, досвідченому владиці, якого обере об’єднаний Архієрейський Собор. З благословенням Константинопольського Патріарха і Матері-Церкви на цей собор зберуться усі єпископи УПЦ Київського Патріархату, оскільки одноголосно було прийнято рішення про звернення до Вселенського Патріарха. Разом з ними, буде і група єпископів УПЦ.

Спільна розбудова незалежної церкви не може бути підставою для розбрату, для протистояння, для насильства.

24 жовтня заступник голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко провела розширене засідання комісії сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації на яке було запрошено керівників православних релігійних громад, сільських та селищних голів.

Одним з головних питань для обговорення на засіданні була релігійна ситуація в районі та недопущення конфліктних ситуацій між представниками релігійних конфесій.

О.Бугаєнко, яка є головою комісії сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації повідомила, що на території Голованівського району діє 38 релігійних організацій (громад). З них 18 належать до Української Православної Церкви, 8 - до Української Православної Церкви Київського Патріархату, 4 – Християни віри Євангельської, 5 – Євангельські християни-баптисти, 2 – Церкви християн Адвентистів Сьомого Дня, 1 - Римсько-Католицької церкви.

Таким чином, на території району діє 26 організації православної конфесії, 1 - католицької,   і 11 організацій - протестантської.

За останні роки в районі не зафіксовано випадків протистояння релігійних громад щодо зміни конфесійної приналежності та інших порушень законодавства про свободу совісті та віросповідання. Релігійна ситуація в районі стабільна, прояви екстремізму на релігійному ґрунті відсутні, релігійні організації діють в межах діючого законодавства.

В зв’язку з тим, що в Україні розпочато процес надання автокефалії українській православній Ольга Петрівна звернулася до духовенства району з проханням проведення роботу з віруючими, спрямовану на виховання толерантного світогляду. Наголосила на тому, що органи влади не втручаються і не будуть втручатися у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом.

Сільським та селищним головам Ольга Петрівна нагадала, що відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» органи місцевого самоврядування забезпечують на відповідній території виконання та додержання законодавства про свободу совісті, світогляду, віросповідання та релігійні організації.

Начальник Голованівського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Кіровоградській області Олег Клименко звернувся до Святих отців з проханням на допускати протистояння на релігійному грунті, захвату чи розколу через церковне майно та інші спірні питання. «В непрості часи живемо, - наголосив він, - прошу забезпечити духовний спокій вірян, підтримку духовності, віру в майбутнє».

Сільським та селищним головам запропонував налагодити постійний зворотній зв’язок з представниками духовенства, обмін інформацією з метою попередження будь-яких протиправних дій. Олег Васильович подякував за розуміння та стабільну ситуацію у нашому районі та в разі виникнення конфліктних ситуацій телефонувати до районної державної адміністрації та районного відділу поліції, чи йому особисто.

Керівники релігійних громад висловили свою думку з даного питання, подякували за запрошення та закликали до співпраці і взаєморозуміння.