Сергій Кузьменко: Успішне проведення децентралізації – одне з основних завдань держави

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та керівники територій області, представники депутатського корпусу, голови ОТГ взяли участь у засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка. Сьогодні під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних підрозділів центральних органів влади голова облдержадміністрації окреслив основні напрямки роботи, на яких акцентував увагу Глава держави. Одне з основних таких завдань – успішне проведення децентралізаційної реформи.

"Децентралізація – це не просто рух коштів від центру до новостворених об’єднаних територіальних громад, а це і передача відповідних повноважень, – підкреслив Сергій Кузьменко. – Основне завдання на сьогодні – дати можливість людям, які проживають в ОТГ, обрати собі владу, яка враховуватиме їх думку: де потрібно зробити вуличне освітлення, відремонтувати дорогу, збудувати ФАП чи амбулаторію, реалізувати інші інфраструктурні проекти".

Керівник ОДА вкотре наголосив, що процес об'єднання сьогодні є добровільним, проте основна вимога – новостворені ОТГ мають бути спроможними. Принагідно він звернувся до керівників територій та лідерів громадської думки, які проживають в населених пунктах області і мають можливість сприяти об’єднавчим процесам: "Держава сьогодні дає унікальну можливість зробити свою громаду такою, як ви вважаєте за доцільне. У 2020 році перед виборами до місцевих рад буде прийнято рішення на національному рівні щодо охоплення усієї території України об’єднаними територіальними громадами – білих плям на карті України не буде, усі українці будуть жити в ОТГ", – підкреслив Сергій Кузьменко.