Вшановування пам'яті про Голодомор, як данина непростому минулому

Голодомор – злочин геноциду проти українського народу і злочин проти людяності, голодомор став ціною, яку український народ заплатив за прагнення до свободи. Внаслідок умисного створення умов, несумісних із життям, за кілька місяців у 1932-1933 роках в Україні загинули мільйони людей.

23 листопада 2018 року Голованівщина вшановувала пам'ять про Голодомор, як данину непростому минулому. В рамках вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу на центральній площі селища зібралося керівництво районної державної адміністрації, районної ради, всі сільські та селищні голови, представники установ та організацій селища, громадськості та учнівська молодь. Всі присутні з тематичними композиціями та лампадками взяли участь у скорботній ході, присвяченій Дню пам’яті жертв голодомору. З лампадок на площі учасники заходу виклали хрест та Хвилиною мовчання вшанували пам`ять тих, хто безневинно загинув під час Голодоморів в нашій державі.

Учні опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка – гімназія» підготували літературну композицію, яка викликала сльози у багатьох присутніх на заході, тому що ця страшна трагедія торкнулася багатьох родин і у нашому районі.

Перед присутніми виступив заступник голови районної організації ветеранів України Миндаль В.С. «Голод охопив своїми нещадними обіймами всю територію нинішньої Кіровоградської області. Наш район також не обминула хвиля лихоліття. Лише за цей період в населених пунктах району померло 3292 людини, серед яких малолітні діти. На місцях поховань встановлено 31 пам’ятний знак (хрест) жертвам Голодомору 1932-1933 років. Головним джерелом встановлення кількості жертв голодомору на території сучасної Кіровоградської області є акти записів смертей по сільських радах, статистичні, звітні документи радянських, партійних, каральних органів періоду 1932-1933 років, а також спогади тих, хто пережив страшний голод» – повідомив Володимир Савович та висловив сподівання про недопущення подібної трагедії у сучасному та майбутньому нашої України.

Благочинний Голованівського округу, протоієрей отець Михаїл провів панахиду за загиблими від голоду. Учні опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка – гімназія» та учні ПТУ 38 поклали гірлянди до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+