Символіка Голованівського району

Герб і прапор Голованівського району є офіційними територіальними символами, створеними за всіма правилами та традиціями геральдики та вексилології, що відображають історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції Голованівщини.

Герб Голованівського району має форму заокругленого щита з зображенням козацької шаблі на малиновому фоні в нижній частині. Герб поділено на дві половини горизонтальною полосою срібного (білого) кольору.
simvol1
На увічнення в районному гербі звитяг землеробства - золоте три колосся, розміщене по всьому щиту, але переважно в верхній частині на зеленому фоні. Зелений фон символізує надію, радість та достаток. Малиновий - хоробрість, мужність, гідність.

В правому верхньому куті розміщено квадрат розбитий на дві різні частини з малиновим та жовтим кольорами - кольорами прапора Кіровоградської області, що символізує приналежність району до області.

Щит має золоту кайму. Герб обрамлений картушем. Внизу та обабіч - листя поширених на території району калини та дубу. У верхній частині картуша листя переходить в рослинний орнамент. Картуш виконано під колір деревени. Листя перевите синьою стрічкою, на якій вміщено девіз: "Благословенні мир і праця".

Прапор виготовлений в тонах герба та української палітри. Прямокутне полотнище має співвідношення полів 2:3. В його структурі враховано особливості району. Полотнище обрамлене білими полосами по 1/8 від ширини прапора кожна (що символізує межиріччя Південого Бугу та Ятрані). В середині полотнища навпіл розміщені малиновий та зелені фони. А на відстані 1/8 ширини прапора від древка на малиновому фоні обрамлений золотий щит - герб Голованівського району.