День “відкритих дверей” в районному податковому органі

Щороку в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. Цьогоріч такий тиждень проходить з 10 по 14 грудня, як передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та наказом ДФС України від 28.09.2018 № 622 «Про проведення Всеукраїнського тижня права».

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Для проведення заходу були запрошені учні Голованівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка – гімназія.

Начальник Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Поліщук 13 грудня 2018 року провела зустріч із учнями 10-Б класу.

Основними аспектами, які були висвітлені під час зустрічі були: захист прав людини, гарантований Конституцією України, в тому числі й у сфері податкових відносин. Права і обов’язки громадян України, які передбачені Податковим кодексом України, історія виникнення податків, поняття бюджету.

Також роз’яснено порядок оформлення реєстраційного номера облікової картки платника податків та необхідність його в житті кожного громадянина.

Акцентовано увагу, як розпочати власний бізнес, зокрема реєстрація фізичною особою підприємцем (ФОП) та порядок сплати податків.

Не оминули увагою питання легалізації правовідносин працедавців та найманих працівників. Для більш ширшого роз’яснення прав неповнолітніх працівників різних вікових категорій для участі в зустрічі було запрошено головного державного інспектора Управління Держпраці у Кіровоградській області Олену Коломійчук.

Проінформовано учнів, як майбутніх слухачів вітчизняних закладів освіти, про право податкової знижки та порядок її оформлення.

Проведено екскурсію до Центру обслуговування платників.

І на останок для підняття настрою учнів пригостили солодощами.

Сподіваємось, що наше підростаюче покоління платників податків буде дотримуватись податкової культури, яке ґрунтується на знанні законодавства України.