ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Верховною Радою України прийнято Закон України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII “Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Так, Законом № 2628 абзац четвертий пункту 296.10 статті 296 Податкового Кодексу України доповнено словами «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення».

Також Законом №2628 внесено відповідні зміни до Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Так, статтю 2 Закону №265 після абзацу двадцять девятого доповнено   новим абзацом такого змісту: «вироби медичного призначення (медичні вироби) - будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів».

Також у статті 9 пункти 1,6,8 і 9 після слів «гарантійного ремонту» доповнено словами «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення» а пункт 10 після слів «гарантійного ремонту» доповнено словами «лікарських засобів, виробів медичного призначення ».

За результатом внесених вказаних змін пільги, передбачені статтею 9 Закону №265 щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок, не розповсюджуються   на осіб , які здійснюють торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Слід зазначити , що Закон №2628 та зміни у Законі № 265 почнуть діяти   з 01.01.2019 року.