Державна підтримка галузі тваринництва

В державному бюджеті 2018 року передбачені кошти на підтримку розвитку  галузі сільського господарства в розмірі понад 6 млрд. грн. використання яких регулюється наступними документами:
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107. Був затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва.
Документом висвітлюються напрями підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу — юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також фізичним особам.
Зокрема, передбачається:

  • часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для витрат, пов’язаних із здійсненням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура;
  • часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів;
  • спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно‑м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;
  • спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;
  • часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме: телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок та сперми бугаїв і ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;
  • часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106 затверджений  Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.
Очікується, що реалізація рішення збільшить частку фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 10%, відродження вітчизняної селекції насінництва, підвищення рівня якості сільськогосподарської продукції, зростання кількості зареєстрованих фермерських господарств та збільшення кількості членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а також оновлення та модернізація виробничих і переробних потужностей.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №86 були внесені міни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Передбачається у 2018 році збільшити з 20 до 25 відсотків розмір часткової компенсації сільськогосподарським товаровиробникам вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва, придбаних з 1 січня 2018 року.

Збільшити шрифт
A- A A+