Про сортування сміття за видами матеріалів

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи", до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році.
Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за якими ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал та ін. – збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на переробні підприємства.
Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – ґрунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років тому, що в природних умовах вони не можуть швидко трансформуватись бактеріями та під дією інших природних чинників. Також часто сміття просто спалюють. Під час горіння виділяються токсичні гази, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферне повітря
Ще більш шкідливі виділення в атмосферне повітря відбуваються під час горіння відходів на сміттєзвалищах. Вдихання таких токсичних газів людиною спричиняє різні захворювання в тому числі і онкологічні. Необдумане викидання відходів або їх спалювання, наносить непоправну шкоду навколишньому середовищу, а зрештою і суспільству.
Головне правило, яке потрібно запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі.
В районі була прийнята Комплексна програма охорони навколишнього природного середовища Голованівському районі на 2017-2020 роки, рішення сесії Голованівської районної ради від 29 вересня 2017 року №222. Одним з найголовніших завдань якої є зменшення кількості захоронення промислових і твердих побутових відходів внаслідок запровадження системи роздільного збору відходів, посилення контролю за експлуатацією полігонів твердих побутових відходів. Також програмою заплановані заходи, щодо закупівлі контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів.
Важливим питанням впровадження системи роздільного збирання сміття є проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо негативного впливу твердих побутових відходів на довкілля, а також налагодження ринку збуту відсортованого сміття, що в свою чергу створить передумови додаткових надходжень до місцевих бюджетів.
Для початку потрібно розширити мережу пунктів прийому вторинної сировини в районі, облаштувати майданчики для встановлення контейнерів з роздільного збирання побутових відходів далі встановити контейнери різного призначення.
Отже, впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, сприятиме розв'язанню екологічних і соціальних проблем, сприятиме ресурсозбереженню і підвищенню рентабельності підприємств сфери поводження з ТПВ. Якщо всі ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля, то і станемо жити чистіше, а отже, краще.