Про надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

«Муніципальна няня» – це урядовий проект з підтримки молодих батьків, який запрацював з 1 січня 2019 року. У його рамках держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3-х років.
     Як отримати відшкодування від держави на послуги няні?

  • Самостійно обрати няню.
  • Укласти офіційний договір з нянею (не потребує нотаріального завірення). Істотними умовами договору про догляд за дитиною до трьох років є назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін та інші умови, які сторони визнають істотними.
  • Подати документи в управління соціального захисту населення за місцем проживання: заяву, свідоцтво про народження дитини, копію договору з нянею, копію сторінок паспорта одного з батьків, документи про оплату послуги няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку).          

   Сума відшкодування дорівнює розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, станом на сьогодні це 1626 гривень на місяць. Компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків. 
         Жодних зобов’язань виходити із декретної відпуски через «Муніципальну няню» також немає. На компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці. 
         Мама може не виходити на роботу, а просто наймати няню для допомоги, і за це можна отримувати таку компенсацію.

   Обов’язкова умова для компенсації від держави - це офіційне працевлаштування. Тобто «муніципальна няня» повинна бути або фізичною особою-підприємцем  (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10).

   Органи соціального захисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню.

   Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Крім того, щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні.

Збільшити шрифт
A- A A+