Про надання житлових субсидій у готівковій формі

Уряд України проводить пілотування паралельно двох моделей монетизації субсидій – в грошовій формі та готівковій. За результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

У попередній публікації було проінформовано населення про запровадження виплати субсидії у грошовій формі громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії у 2019 році. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалювального сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі гроші» для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо отримувачам субсидій.

Суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття, як обов’язковий платіж скасовується.

Всі, кому призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг з жовтня-грудня 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневі послуги.

Субсидія особам, які не одержують пенсії, буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься субсидія.

Пенсіонерам субсидії виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Громадяни, яким призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ отримають її готівкою, як і в попередні роки.