Під урожай 2019 року в районі посіяно 19027 га озимих зернових культур

Під урожай 2019 року в районі посіяно 19027 га озимих зернових культур. З яких 15183 га озима пшениця та 3843 га озимий ячмінь. Крім цього господарствами посіяно 874 га озимого ріпаку. Слід відмітити, що переважна більшість посівів озимих зернових перебуває в доброму та задовільному стані, що складає 58 та 37 % . Разом з тим на слабкі та зріджені всходи припадає від 2 до 3 % посівів. Посіви озимого ріпаку перебувають у задовільному стані.

            Враховуючи вище наведене сільськогосподарським виробникам весною необхідно бути готовими до різних варіантів розвитку рослин. Потрібно запланувати в залежності від погодних умов підживлення по мерзлоталому ґрунту з розрахунку 150-200 кг аміачної селітри, разом з тим передбачити можливі подальші дії по наступних варіантах. При затяжній прохолодній весні своєчасно проведена підкормка по мерзлоталому ґрунту стимулює весняне кущення весняних посівів та ріст листового апарату рослини. При умові, якщо прийде у звичному графіку на початку кущення необхідно обов’язково проводити підживлення перед виходом в трубку та подальші підживлення разом із засобами захисту рослин. При умові, якщо буде відбуватись швидкий перехід від зими до літа ( найбільш несприятливий варіант) в такому разі потрібно бути готовим до проведення підсіву майже на всіх площах. Крім цього цілеспрямовано провести заходи по боротьбі з бур’янами використовуючи препарати створені на основі клопіраліта ( Вонтрел, Легіон та інші ) ці препарати добре протидіють осотам, амброзії, ромашці та іншим дводольним бур’янам. Такі кроки будуть сприяти створенню стійких до дій можливої посухи агроценозів та енергія сонця у вигляді асиміляції фотосинтетично активної радіації буде максимально використана.

   Слід відмітити що станом на 20 лютого 2019 року сільськогосподарські підприємства використовують погодні умови (нічні морози) та поставо проводять підживлення по мерзлоталому ґрунту озимих зернових та ріпаку.  

           

Збільшити шрифт
A- A A+