Декларування доходів громадян: як отримати податкову знижку на навчання

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що відповідно до ст.166 Податкового Кодексу України, згідно якої платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Так, до податкової знижки можна включати суму коштів сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Отже, оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

Водночас повідомляємо, що для отримання податкової знижки за освітні послуги з закладом освіти має бути укладений договір, де зазначено хто надає послуги, їх отримувач, вартість таких послуг, строк надання та оплата підтверджена платіжними та розрахунковими документами.

Підтвердити витрати потрібно фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Звертаємо увагу, що п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ встановлено, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Таким чином, з метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області