Затвердження районний План спільних заходів по збереженню полезахисних смуг

Голованівська районна державна адміністрація повідомляє що в Кіровоградській області затверджено План спільних заходів по збереженню полезахисних  смуг.
Так проблема несанкціонованих рубок полезахисних насаджень стала для нашого регіону надзвичайно актуальною, адже масштаби, у яких останнім часом проводиться незаконна вирубка дерев у лісосмугах, набула загрозливого характеру. Якщо цей процес не зупинити, то вже найближчим часом Кіровоградщина може позбутися полезахисних насаджень, що може призвести до вітрової ерозії грунтів та зниження їх родючості.
Полезахисні лісові смуги виконують важливі функції, зокрема, кліматорегулюючі, ґрунтозахисні та водоохоронні, і мають велике значення як для екологічної ситуації, так і агропромислового розвитку, що значно впливає на врожайність сільськогосподарських культур.
Головною проблемою є те, що за полезахисними лісовими смугами не проводиться належний догляд і охорона незаконних рубок практично не здійснюється.
Враховуючи вищезазначене, з метою попередження порушень природоохоронного і лісового законодавства та збереження лісових насаджень Голованівська районна державна адміністрація просить у разі виявлення випадків несанкціонованих порубок полезахисних насаджень повідомляти на гарячу лінію райдержадміністрації тел. (05252) 2-10-74.