Будівельна амністія 2018

На виконання Закону України від 22 березня 2018 року № 2363-VIIIта Наказу Мінрегіонбуду від 03 липня 2018 року № 158 в Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів, тому українці вже сьогодні можуть узаконити свої самочинні будівництва. Самочинно здійснене будівництво на сьогоднішній день є досить поширеним явищем, тому нова хвиля «будівельної амністії» – це досить приємна новина для багатьох українців.

Відповідно до вже чинного Порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об'єктів будівельна амністія поширюється на об'єкти незначного класу наслідків (СС1), а саме:

- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

- господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

Головна умова - щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.

Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (у разі їх наявності). А також такі документи:

  • один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,
  • звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),

а також засвідчені в установленому порядку копії:

  • документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
  • технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

O Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».

Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене місцевим органом містобудування та архітектури, який надає відповідну довідку.

Рішення про реєстрацію декларації або її повернення на доопрацювання замовник отримає протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Вона стане підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт, необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.

Інформація про зареєстровану декларацію доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».

Запровадження нової «будівельної амністії» дасть власникам землі, які збудувалися, але з тих чи інших причин не зареєстрували все по закону, ввести такі об’єкти в експлуатацію за спрощеною процедурою та оформити право власності. При цьому, термін дії «будівельної амністії» наразі не обмежений, що надає громадянам більше можливостей скористатися своїм правом.
Збільшити шрифт
A- A A+