Версія для друку
Новини охорона здоров"я

Про підсумки роботи

Медичну допомогу населенню району надають КУ «Центральна районна лікарня з Побузькою філією», КНП Голованівський центр первинної-медикосанітарної допомоги та КЗ «Центр екстренної медичної допомоги».

Наша центральна районна лікарня розрахована на 130 ліжок і має 9 відділень: інфекційне, терапевтичне, неврологічне, ранньої діагностики, поліклінічне, приймальне, дитяче, пологове, хірургічно-гінекологічне. Тут хворі цілодобово отримують медичну допомогу.

Всього у закладі працює 262 особи. Йдеться про 32 лікарі (з них 44% пенсійного віку), 117 середніх медичних працівників та технічний персонал.

Бюджет лікарні за останні роки складає:

Рік

План, грн

Використано, грн

2015

17 563 258

17 558 061

2016

17 732 013

17 716 800

2017

25 155 750

24 834 874

2018 (за 11 міс)

29 667 879

26 282 518

Як можна прослідкувати, бюджет зріс більш ніж на 12 млн. грн..

За ці роки в лікарні відбулося ряд прогресивних змін, до яких спонукало урядове впровадження медичної реформи.

Так постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року «Про затвердження порядку створення госпітальних округів» в Кіровоградській області створено три госпітальні округи з метою формування сучасної мережі закладів охорони здоров’я, яка дозволить якісно і своєчасно надавати населенню вторинну медичну допомогу.

Наш район ввійшов до Західного госпітального округу разом з Гайворонським, Благовіщинським, Вільшанським, Новоархангельським, Добровеличківським, Новоукраїнським та Моловисківським.

Наприкінці 2017 року делегація з Голованівського району відвідала лікувальні заклади цього округу. Особисто я була дуже вражена побаченим. Мені стало прикро і соромно за нашу Голованівську лікарню, тому що вона відставала від інших на років 10-20. І це стосується як кадрових, так і матеріально-технічних питань. Тому постала нагальна потреба виправити ситуацію і наздогнати втрачене.

На першому місці, звісно, стоїть формування потужного трудового колективу. Оскільки від наявності і професійного рівня лікарів залежить якість надання медичних послуг. Тож вже більше 10 років в районі діє програма «Медичні кадри», яка полягає у створенні кадрового резерву для медзакладів Голованівщини. Для цього передбачили виплату стипендій від райради та РДА, навчання інтернів, поліпшення соціального захисту (забезпечення житлом молодих лікарів).

До речі, протягом 2017-2018 років придбано будинок для педіатра та по квартирі для 7 хірурга і подружжя лікарів лор і акушер-гінеколога на загальну суму 1 620 430 грн. Обидві квартири обладнанні електроопаленям. Також кожна сім`я отримала по холодильнику.

Вважаю таке заохочення медиків великим прогресом для нашого району. Адже для надання якісних медичних послуг і забезпечення конкурентноспроможності Голованівської ЦРЛ необхідно, щоб молоді спеціалісти не просто приходили до нас на стажування чи практику, а залишалися тут на постійне працевлаштування. Тому потрібно створити їм комфортні умови для роботи, проживання, відпочинку, а також професійного розвитку і вдосконалення. Я працюю в лікарні майже 40 років, тож добре знаю наскільки важливо бути впевненим не тільки в завтрашньому дні, а й у власних силах і здібностях.

Вже минув рік як мені довірили відповідальну посаду керівника Центральної районної лікарні. Це дало можливість не лише спостерігати за змінами, які відбуваються в медичній галузі району, а й брати в них безпосередню участь. Так за ініціативи і сприяння РДА, фінансової підтримки районної і селищної ради ми взялися за ремонти приміщень, оновлення обладнання і меблів, облаштування комфортних робочих місць, поповнення кадового фонду.

За цей час величезні кошти – більше 2 млн. грн. – вкладено в капітальний ремонт операційної, яку між іншим обладнали сучасною вентиляцією та італійською системою очищення повітря. Також придбано нове устаткування на суму майже 1,5 млн. грн.: багатофункціональний операційний стіл, безтіньові операційні лампи та інше. Тепер ми можемо з гордістю відзначити, що сьогодні наш заклад має найкращу операційну серед районних лікарень Кіровоградщини.

Пишаємося і поліклінічним відділенням, яке пацієнти вже охрестили «маленькою Феофанією», зважаючи на схожий дизайн і кольорову гамму фасаду. Дійсно, європейські меблі і вдале поєднання кольорів створюють затишну і комфортну атмосферу для наших відвідувачів, тож вони відчувають себе, мов у столичній клініці.

У ремонт поліклініки було вкладено більше 9 млн. грн.. За ці кошти ми капітально оновили відділення першого та другого поверху, де ведуть прийом лікарі: отоларинголог, окуліст, невропатолог, хірург, 19 акушер-гінеколог, терапевт, дерматолог, психіатри, педіатри, а також лікарі загальної практики сімейної медицини.

Ще понад 2 млн. грн. пішло на медичне обладнання. Це ендоскопічна відеокамера, ларингоскоп, оптичний ендоскоп-риноскоп, офтальмоскоп, лампа щілинна, безконтактний пневмотонометр та багато іншого.

Завдяки цим апаратам значно розширився спектр діагностичних процедур, які лікарі здійснюють під час обстеження, що дозволяє виявляти захворювання на більш ранніх стадіях і водночас не створює дискомформу для пацієнтів. А відвідувачі отоларинголога, наприклад, ще й можуть спостерігати за своїм обстеженням на моніторі комп’ютера.

200 тис. грн. вкладено в устаткування фізкабінету, який за зміну може обслужити понад 50 людей, здійснивши більше сотні процедур. Для цього тут працює 24 одиниці медичної техніки і та 2 штатних одиниці медперсоналу.

На прийом 50 осіб за зміну розрахований і стоматологічний кабінет. За минулі два роки тут з’явилося дві зручні стоматологічні установки з сучасними скалерами і фотополімерними лампами. Їхня загальна вартість майже 250 тис. грн.

Чи не найболючішим для нас стало питання існування лабораторного відділення, яке ще рік тому було в жахливому стані. Всі ми добре пам’ятаємо ті старезні меблі-розвалюхи і зношене обладнання ще 80-х років. У такому вигляді лабораторія елементарно могла не пройти акредитацію і її просто закрили б. Проте сьогодні вона відповідає стандартам надання медичної допомоги другого рівня. Це стало можливим завдяки значним фізичним матеріальним ресурсам, а саме 954 106 грн. на нове обладнання і 128 760 грн. на спеціальні меблі.

Тож нині тут кипить робота, а лаборанти щодня виконують більше 200 аналізів. Набагато спрощує їхню роботу і зменшує собівартість послуг біохімічний аналізатор, який виконує до 60 аналізів за день. До речі, якщо раніше для виконання загального аналізу крові потрібно було більше години то зараз – всього 15 хвилин.

Не забуваємо про потреби наших найвибагливіших пацієнтів: наразі триває ремонт дитячої консультації з кошторисом майже 1,5 млн. грн. Це буде сучасний заклад з яскравим авторським дизайном, щоб дітки під час відвідуваня лікаря почували себе спокійно і комфортно.

Окремо варто відзначити посилення догляду за хворими, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Йдеться зокрема про урізноманітнення раціону, що відіграє не останню роль в процесі видужування. Пацієнти отримують збалансоване трьохразове харчування, яке повністю забезпечує потреби організму та водночас відповідає вимогам здорового, корисного меню. На харчування хворих використано – 604 тис. грн., вартість одного дня складає – 23 грн. 66 коп.

Кардинально змінюється і територія навколо лікарні. Так на місті старого зруйнованого приміщення тепер красується охайна зона відпочинку з акуратними клумбами, декоративними насадженнями та зручними лавками, де пацієнти та їхні відвідувачі можуть відпочити і поспілкуватися. Кошти на облаштування зони відпочинку в сумі 954 106 грн. виділила Голованівська селищна рада на чолі з Сергієм Цобенком. Крім того було заасфальтовано територію лікарні на суму 145 тис. грн.  

Не залишились осторонь наших проблем сільські громади, керівники підприємств та сільських господарств, які загалом виділили 520 000 грн. За ці кошти вже придбано обладнання в поліклінічне відділення.

Протягом минулого року велика увага приділялася протипожежній безпеці нашого закладу та питанням енергетичного нагляду. Облаштований блискавкозахист головної будівлі, змонтована автоматична пожежна сигналізація поліклінічного відділення і операційної, проводиться щомісячне обслуговування пожежної сигналізації терапевтичного відділення, яка обладнана пультом спостережень і оповіщувачем. Загальна сума витрат на зазначені заходи складає 565 894 грн.

Важливим досягненням є встановлення дизельної електростанції з автоматичним пуском (вартістю 277 000 грн.) на випадок відключення лікарні від електромережі.

Врахувавши всі ці досягнення, а також ще не реалізовані потреби, ми розробили план розвитку ЦРЛ на 2019-2021 роки. Як бачите, в перспективі:

перетворення Центральної районної лікарні на Комунально некомерційне підприємство у 2019 році,

придбання нового автотранспорту,

будівництво діагностичного центру,

облаштування автостоянки,

відкриття відділення гемодіалізу,

капітальний ремонт фасаду ЯКОГО відділення,

проведення капітального ремонту дитячого, приймального та терапевтичного відділень.

Лікарня – це об’єкт спільного користування. І тільки разом всією громадою, єдиною командною працею ми змогли досягти того що маємо. Тому щиро дякую усім районним і селищним депутатам, колективу райдержадміністрації і меценатам за турботу про наш медичний заклад.