Деклараційна кампанія 2019 - оподаткування спадщини та подарунків

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу громадян, які у 2018 році отримували доходи від успадкування коштів та майна чи подарунки, про необхідність подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Зокрема, відповідно до положень Податкового кодексу України громадяни, які отримали спадщину чи подарунок від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (дарунку).

Якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів чи нерезидентами України, то сума податку складе 18 відсотків.

Пунктом 174.3 ст.174 ПКУ передбачено, що особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

У разі отриманні доходів у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, виникає обов’язок щодо подання податкової декларації до 1 травня 2019 року.

Разом з тим, звертаємо увагу, що отриманий дохід у вигляді спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків чи 18 відсотків та військовим збором у розмірі 1,5 відсотка.

Зауважимо, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку або з яких сплачено податок.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються громадянами, які є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області