Дотація за утримання молодняку ВРХ в 2019 році.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року №110 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107», яка набрала чинність від 22 лютого 2019 року, затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва.

Відповідно до пункту 9, даної постанови, дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка ВРХ до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Щодо отримання дотації за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб – нічого не змінилось, дотація надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка.

Головне на що треба звернути увагу при отриманні дотації за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, це на дату переміщення Саме від неї буде рахуватись термін утримання в новому господарстві молодняка великої рогатої худоби, до досягнення ним тринадцятимісячного віку.

Розмір дотації також не змінився:

за перші чотири місяці утримання молодняка − 300 грн за голову;

за наступні чотири місяці утримання – 700 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання – 1500 грн за голову.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до сільської чи селищної ради копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку;

паспорта громадянина України;

довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, 1 вересня і до 1 грудня поточного року