У Голованівському управлінні обласного фіскального відомства відбулася семінар – нарада з органами місцевого самоврядування Голованівського району на тему «Кампанія декларування 2019»

В середу, 27 березня 2019 року, Голованівським управлінням Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено спільну семінар-нараду з головами та землевпорядниками органів місцевого самоврядування Голованівського району. Метою проведення такої зустрічі було обговорення проблемних питань залучення до декларування осіб, які отримували доходи в 2018 році та перспектив використання наявних резервів для забезпечення дохідної частини місцевих бюджетів. Найголовнішими питаннями семінар-наради були взаємовідносини між органами місцевого самоврядування із фіскальним органом щодо адміністрування майнових податків (плата за землю/орендна плата, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки), та податку на доходи фізичних осіб.

Засідання проведено за участі начальника Голованівського управління ГУ ДФС в області Тетяни Поліщук, заступника начальника – начальника відділу оподаткування фізичних осіб Оксани Саратової, заступника начальника – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Антоніни Курко та спеціалістів відділу адміністрування податків і зборів фізичних осіб.

При цьому було акцентовано увагу на залучені до декларування осіб, які займаються концертно-видовищними заходами, здійснюють театральну та мистецьку діяльність, отримують іноземні та інші доходи.

Голови територіальних органів місцевого самоврядування зазначили ряд проблемних питань, а саме: використання неоформлених земельних ділянок, нецільове використання земельних ділянок, низький рівень декларування доходів фізичних осіб-одноосібників від продажу сільськогосподарської продукції та оренди земельних ділянок тощо.

За результатами проведеної семінар-наради дійшли до беззаперечного висновку в необхідності проведення спільної роботи ще на етапі розробки та прийняття рішень про встановлення місцевих податків та зборів на відповідних територіях в частині прийняття ставок та пільг на майбутній рік.