Про недопущення випадків спалювання рослинності або її залишків

Відділ агропромислового розвитку Голованівської райдержадміністрації повідомляє, що останнім часом мають місце  непоодинокі випадки спалювання рослинності або її залишків, що призводить до значного забруднення атмосферного повітря та погіршення якості земельних ресурсів.
Дим від спалювання трави їдкий, темний, густий, тому становить небезпеку для алергіків які його не переносять. При спалюванні трави вздовж автодоріг  у повітря потрапляють пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук які, в свою чергу, сприяють утворенню та розвитку ракових захворювань та порушують процеси ембріонального розвитку. Такий дим просто отруйний.
Полум’я від випалювання сухої рослинності швидко розповсюджується на значні території, окрім того що вогонь загрожує життю та здоров`ю громадян, завдає значну матеріальну шкоду, він ще й руйнує родючий шар ґрунту – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, збіднює видовий склад рослинного і тваринного світу.
Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й коріння майбутньої рослинності, так земля яка піддавалась вогню на кілька років зменшує підріст свіжої рослинності. Від полум’я знесилюється коріння дерев тобто слабшає їх здатність боротися із шкідниками та хворобами.
Пал нищить насіння цінних рослин, особливо лікарських. Доведено,  щорічні пали в одному й тому ж місці призводять до зміни видового складу рослинності і покіс перетворюється на плантацію грубого бур’яну.
Адміністративне правопорушення за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності, її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах закріплене у ст. 77-1 КАП і тягне за собою накладення штрафу:
- на громадян - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі виявлення фактів здійснення такого правопорушення  просимо звертатись до ДСНС в Голованівському районі (тел. 102) та Голованівської райдержадміністрації (тел. 2-18-60).