Фінансування у 2019 році районних програм для підтримки учасників АТО, їх сімей та малозабезпечених верст населення

Рішенням Голованівської районної ради від 14 вересня 2018 року № 324, затверджено Районну комплексну програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО, постраждалих учасників Революції Гідності та вшанування пам’яті загиблих на 2018-2020 роки, мета якої - фінансова, соціальна, психологічна підтримка учасників АТО, ООС та членів їх сімей, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем, вшанування пам'яті загиблих героїв.

Для виконання заходів Районної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО, постраждалих учасників Революції Гідності та вшанування пам’яті загиблих на 2018-2020 роки у 2019 році передбачено 228 тисяч гривень, з них:

- пораненим учасникам АТО, ООС - 10 тис.грн.;

- членам сімей загиблих учасників АТО, ООС - 30 тис. гривень на поховання;

- надання одноразової матеріальної допомоги демобілізованим учасникам АТО - 8 тис. гривень;

- придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку -80 тис. грн.;

- санаторно-курортне лікування учасників АТО, ООС та членів сімей -80 тис. грн.;

- здійснення заходів щодо зубопротезування учасників АТО – 20 тис. грн.

Відповідно до державної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно – курортним лікуванням» на психологічну реабілітацію передбачено 18 тис. грн

Відповідно до обласної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції і членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки у 2019 році передбачено на сімейний відпочинок 130,3 тис. гривень.

Відповідно до Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, інвалідів, ветеранів війни, праці, та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Голованівської районної ради від 25 грудня 2015 року №27 на 2019 рік передбачено кошти в сумі 208,6 тис. гривень на безкоштовний проїзд інвалідів війни та учасників бойових дій на приміських, внутрішньо обласних та міжобласних маршрутах, відшкодовано за січень-лютий 17,57 тис. грн. та передбачено 100,5 тис. гривень на покриття витрат за користування телефоном, відшкодовано за січень-березень 14,2 тис. грн

292 учасники АТО, з них 4 інваліди війни, та 6 членів сімей загиблих учасників АТО стоять на обліку в ЄДАРП. Всі отримують пільги на житлово-комунальні послуги та ті, які користуються пічним опаленням, отримують готівку на придбання твердого палива та скрапленого газу. У 2019 році 145 учасникам АТО нараховано кошти на придбання твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 311,5 тис. грн.

З метою забезпечення належного виконання Указу Президента України від 18.03.2015 № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» поставлено на контроль питання щодо взяття таких осіб на квартирний облік. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 “Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” розглянуто заяву внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення та потребують поліпшення житлових умов.