Версія для друку
Новини Служба у справах дітей

«Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»

Статус, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (далі – Статус) надається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»

Хто має право на отримання Статусу?

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції (далі – АТО) не досягла повноліття.

 

Які діти (особи) мають право на отримання статусу?

 • діти із числа внутрішньо переміщених осіб;
 • діти, у яких загинули батьки або один з них – із числа цивільних осіб;
 • діти, у яких загинули батьки або один з них – з числа осіб, які брали участь в АТО/операції об'єднаних сил (далі – ООС).

Що необхідно для отримання Статусу?

Для отримання Статусу необхідно звернутися до служби у справах дітей із заявою про надання статусу за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем виявлення дитини.

Що повинно бути у заяві?

 1. 1. Обставини або кілька обставин, яка/які мала/мали найбільший негативний вплив на стан здоров'я та розвиток дитини
  (в довільній формі);

Важливо: дитина, яка отримала поранення, зазнала інших страждань, але не має підтверджень цьому, може отримати Статус як така, що постраждала від психологічного насильства.

 1. 2. Згода на обробку персональних даних.

Хто може звернутися?

 1. 1. Законні представники: батьки, особи, які їх замінюють, родичі, представники органу опіки та піклування.
 2. 2. Дитина може самостійно звернутися із заявою та подати документи до служби у справах дітей за умови досягнення нею
  14 років.

Які документи додаються до заяви?

 1. Копію свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини.
 2. Копію документа що посвідчує особу заявника, документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником.
 3. Довідку про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщена особа або будь-який документ, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція (далі - АТО) та/або Операція Обєднаних Сил (далі - ООС).

Наприклад: витяг або інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, документи про право власності батьків або дитини на нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту, документ про професійно-технічну освіту, табель успішності, учнівський квиток, медичні документи, свідоцтво про народження дитини.

Які необхідні додаткові документи?

Дітям, які постраждали внаслідок психологічного насильства:

висновок оцінки потреб сім'ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений місцевим Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ);

для дитини, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" – копія посвідчення з написом "Посвідчення члена сім'ї загиблого";

у разі загибелі батьків або одного з них – із числа цивільних осіб – копія свідоцтва про смерть та копія документа, що підтверджує загибель особи в населеному пункті, на території якого здійснювалася АТО та/або ООС або копія документа, що підтверджує смерть особи внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих у період здійснення АТО та/або ООС.

Дітям, які постраждали внаслідок поранення, контузії, каліцтва у період здійснення АТО та/або ООС:

виписка з медичної картки дитини або консультаційний висновок спеціаліста із зазначенням діагнозу.

Дітям, які постраждали внаслідок фізичного, сексуального насильства; були викрадені або незаконно вивезені за межі України; залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань; незаконно утримувалися, у тому числі в полоні. Копії:

заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення або про залучення дитини до провадження як потерпілої, зареєстровані у відповідних правоохоронних органах;

витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження (незалежно від результатів досудового розслідування);

висновку експерта за результатами судової експертизи (за наявності).

а додатковою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації за адресою:

 смт. Голованівськ,

вул. Соборна, 48, кім. 105, 213

або за телефоном:

0 (522) 2 18 60