Оптова торгівля Кіровоградської області у 2018 році

Обсяг оптового товарообороту (без ПДВ) підприємств Кіровоградської області, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля,
у 2018р. становив 22,9 млрд.грн і проти 2017р. збільшився (у фактичних цінах)
на 13,3%.

На продаж непродовольчих товарів припадало 85,7% обсягу оптового товарообороту області, продовольчих товарів – 14,3%.

Серед непродовольчих товарів порівняно з 2017р. збільшився обсяг продажу відходів та брухту (у 22,8 раза), кукурудзи (у 1,6 раза), пшениці твердої (на 32,6%). Серед продовольчих товарів збільшився обсяг продажу цукру (у 15 разів), круп, борошна грубого помелу, гранул та інших продуктів, з культур зернових (у 1,7 раза), борошна (на 49,3%), продуктів молочних, масла та сирів (на 37,4%).

Основу оптового товарообороту області (64,3%) склала продукція, що вироблена в Україні.

Більше половини обсягу оптового товарообороту області припадало на підприємства м.Кропивницького.