Засідання координаційного комітету з питань зайнятості населення

16 квітня, у Голованівській районній державній адміністрації під головуванням заступника голови РДА Ольги Бугаєнко відбулося засідання координаційного комітету з питань зайнятості населення. Члени координаційного комітету розглянули питання виконання Програми зайнятості населення Голованівського району на 2018-2020 роки. Участь у заході взяла й директор районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмила Кравченко.

Обговорюючи питання порядку денного, Л.Кравченко зазначила, що місцевий ринок праці має позитивні тенденції щодо збільшення рівня зайнятості населення, зменшення чисельності безробітних та рівня безробіття серед економічно активного населення району.

«У першому кварталі поточного року в районі, як і в цілому по області та Україні, спостерігалася тенденція до зменшення чисельності зареєстрованих безробітних. Упродовж зазначеного періоду послугами районної філії скористалися 636 безробітних, що на 9,0% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Чисельність працевлаштованих осіб становила 168 осіб. При цьому, 52,0% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного», - сказала Л.Кравченко.

Окремо директорка повідомила, що у першому кварталі поточного року                           372 безробітних громадян було залучено до активних програм сприяння зайнятості населення. Рівень охоплення такими програмами становив 58,5%, що на 3,8% більше проти відповідного періоду минулого року. Пройшли професійне навчання 113 безробітних, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 179 осіб.

Звернула увагу на тому, що майже на 12% у поточному році зросла кількість вакансій, заявлених роботодавцями, та становила 354 одиниці. Зріс на 833 грн й середній  розмір заробітної плати у зареєстрованих вакансіях та становив 5 266 грн.

Зменшилася в першому кварталі поточного року на 11 одиниць й кількість вакансій з мінімальним розміром заробітної плати, а з розміром від мінімальної до середньої заробітної плати збільшилися на 53 одиниці. Найбільша кількість вакансій за видами економічної діяльності у сільському господарстві (50%), переробній промисловості (21%), в металургійному виробництві(17%), торгівлі (10%) та ін.

Зупинилась директорка і на новому порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, запровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників, який дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг із планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи.

Також у ході засідання обговорювалися аспекти взаємодії служби зайнятості, органів місцевого самоврядування щодо організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру за участі безробітних громадян. Адже ці роботи мають економічну, соціальну та екологічну користь для нашого регіону, а також надають можливість забезпечення безробітних мешканців тимчасовою роботою та отримання ними додаткового заробітку.

У ході засідання присутніх поінформовано й про нововведення державної служби зайнятості в плані наближення її соціальних послуг до населення та роботодавців. Л. Кравченко повідомила, що державна служба зайнятості, впровадила нові електронні сервіси із використанням інтернет-технологій. На інтернет ресурсі державної служби зайнятості запрацювали електронні кабінети безробітного та роботодавця.

Наприкінці свого виступу Л. Кравченко подякувала за тісну співпрацю з службою зайнятості роботодавців району, районну державну адміністрацію та районну раду за підтримку та допомогу, соціальних партнерів та громадських діячів за співпрацю, а також наголосила на необхідності виділення додаткових коштів з місцевого бюджету для  фінансування організації громадських робіт соціального спрямування за участю зареєстрованих безробітних.

На завершення засідання членами комітету прийнято низку відповідних рекомендацій.