Дотримуйтесь заходів пожежної безпеки на відпочинку

Сонячні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян у вільний час виїздить на відкриті ділянки місцевості, до води та лісу. На жаль, на відпочинку не всі люди дотримуються правил поведінки у лісі – така легковажність може стати причиною пожежі.

Найчастіше, причиною надзвичайних ситуацій в лісі стає саме людський фактор, адже, на жаль, не завжди відвідувачі лісу пам’ятають про те, що вони тут – лише гості. В кращому випадку, відпочинок закінчується купами сміття, які залишають після себе громадяни, а в гіршому – масовими лісовими пожежами, під час яких існує небезпека життя і здоров’я людини, гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє верхній шар ґрунту.

Нагадуємо мешканцям правила пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів:

під час пожежонебезпечного періоду забороняється розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

забороняється палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

не залишати у лісі просочене бензином, дизельним паливом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

забороняється випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, прилеглих до лісу.

Шановні громадяни!

Будьте максимально обережні в лісових масивах, сільгоспугіддях, лісосмугах та на відкритих ділянках місцевості. Пам'ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.