Всесвітній день міграційних птахів

Щороку з метою підвищення обізнаності з питань, що стосуються мігруючих птахів міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів. Всесвітній день, присвячений перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений 12 років тому і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Важливим аспектом Міжнародного дня мігруючих птахів є акцентування уваги місцевих громад на захист як самих скупчень птахів (захист від турбування, від незаконного мисливства), так і на збереження місць концентрації мігруючих птахів. Адже саме завдяки таким невеликим масивам боліт багато мігруючих видів можуть відпочити та відгодуватись перед дальніми перельотами.

З 2018 року відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів мають організовуватись двічі на рік, у другу суботу травня та жовтня. У 2019 році Всесвітній день припадає на 11 травня та 12 жовтня та пройде під лозунгом «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком» −дана кампанія приверне увагу впливу забруднення пластиком на мігруючих птахів та їх місця проживання.

Пластик є одним з найбільш широко використовуваних матеріалів у світі. Виробництво пластику щороку становить понад 300 мільйонів тон. За оцінками, 8 мільйонів тон пластикових відходів надходять у світовий океан щороку. Що ще гірше, пластик не просто розчиняється, розбившись на дрібні частинки водою, сонячним світлом і вітром, він часто призводить до летальних випадків проковтування і заплутування морських жителів, в тому числі і птахів. Мертві пташенята зі шлунками, повні пластику, заплутані і задушені пластиковими кільцями і сітками, - це занадто реальні наслідки того, як пластик впливає на птахів та інших тварин. Що можна зробити, щоб запобігти цьому? Дослідження показують, що місцеві проекти з управління пластмасовими відходами дають результати за короткий проміжок часу. Таким чином, здоровий глузд і усвідомлення можуть допомогти приборкати гігантський приплив пластику. Міжнародному співтовариству необхідно вжити термінових заходів для пом'якшення непотрібних травм і смертності мігруючих птахів через пластичне забруднення.

Всесвітній день міграційних птахів 2019 року - це унікальний шанс об'єднати зусилля для вирішення серйозної проблеми пластичного забруднення та висвітлити його негативний вплив на мігруючих птахів. Давайте об'єднаємо наші голоси для вирішення цього швидко зростаючого екологічного занепокоєння!

Збільшити шрифт
A- A A+