Всесвітній день міграційних птахів

Щороку з метою підвищення обізнаності з питань, що стосуються мігруючих птахів міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів. Всесвітній день, присвячений перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений 12 років тому і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Важливим аспектом Міжнародного дня мігруючих птахів є акцентування уваги місцевих громад на захист як самих скупчень птахів (захист від турбування, від незаконного мисливства), так і на збереження місць концентрації мігруючих птахів. Адже саме завдяки таким невеликим масивам боліт багато мігруючих видів можуть відпочити та відгодуватись перед дальніми перельотами.

З 2018 року відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів мають організовуватись двічі на рік, у другу суботу травня та жовтня. У 2019 році Всесвітній день припадає на 11 травня та 12 жовтня та пройде під лозунгом «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком» −дана кампанія приверне увагу впливу забруднення пластиком на мігруючих птахів та їх місця проживання.

Пластик є одним з найбільш широко використовуваних матеріалів у світі. Виробництво пластику щороку становить понад 300 мільйонів тон. За оцінками, 8 мільйонів тон пластикових відходів надходять у світовий океан щороку. Що ще гірше, пластик не просто розчиняється, розбившись на дрібні частинки водою, сонячним світлом і вітром, він часто призводить до летальних випадків проковтування і заплутування морських жителів, в тому числі і птахів. Мертві пташенята зі шлунками, повні пластику, заплутані і задушені пластиковими кільцями і сітками, - це занадто реальні наслідки того, як пластик впливає на птахів та інших тварин. Що можна зробити, щоб запобігти цьому? Дослідження показують, що місцеві проекти з управління пластмасовими відходами дають результати за короткий проміжок часу. Таким чином, здоровий глузд і усвідомлення можуть допомогти приборкати гігантський приплив пластику. Міжнародному співтовариству необхідно вжити термінових заходів для пом'якшення непотрібних травм і смертності мігруючих птахів через пластичне забруднення.

Всесвітній день міграційних птахів 2019 року - це унікальний шанс об'єднати зусилля для вирішення серйозної проблеми пластичного забруднення та висвітлити його негативний вплив на мігруючих птахів. Давайте об'єднаємо наші голоси для вирішення цього швидко зростаючого екологічного занепокоєння!