Районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2011-2015 роки

Рішенням сесії Голованівської районної ради № 71 від 20 травня 2011 року затверджена районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2011-2015 роки, згідно якої у сільській місцевості Голованівського району планується розширення молодіжного житлового будівництва та спорудження житла для працівників бюджетних установ та соціально незахищених громадян шляхом надання замовникам пільгових довгострокових кредитів за рахунок коштів Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.
 
Перелік документів на отримання кредиту 
на будівництво, добудову, реконструкцію житлового будинку

 1. Заява на ім'я голови обласного фонду.
 2. Заява на перерахування коштів на особовий рахунок Позичальника. Ощадбанк.
 3. Копія паспортів та ідентифікаційних номерів ДПІ  Позичальника та дружини (чоловіка).
 4. Клопотання органів місцевого самоврядування про надання кредиту (з сільської ради та райдержадміністрації).
 5. Довідка про склад сім'ї та місце проживання.
 6. Довідка з місця роботи Позичальника та членів сім'ї із зазначенням доходу за останні 12 місяців. Завірена копія трудової книжки.
 7. Довідка з селищної ради про наявність (відсутність) земельної ділянки (паю), її розмір.
 8. Довідка з селищної ради про наявність (відсутність) підсобного господарства.
 9. Довідка з бюро технічної інвентаризації про наявність (відсутність) приватного житла в Кіровоградській області.
 10. Декларація про одержані річні доходи, засвідчена місцевою податковою інспекцією (для осіб, що займаються підприємницькою діяльністю).
 11. Акт про відведення земельної ділянки, або державний акт на право приватної власності на землю.
 12. Витяг з  рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на забудову.
 13. Будівельний (технічний) паспорт.
 14. Проектно-кошторисна документація на спорудження, добудову або реконструкцію житлового будинку з надвірними підсобними приміщеннями, газифікацію житлового будинку, погоджена з районним архітектором.
 15. Дефектний акт (на добудову, реконструкцію).

Перелік документів на отримання кредиту
на газифікацію житлового будинку

 1. Заява на ім'я голови обласного фонду.
 2. Заява на перерахування коштів на особовий рахунок Позичальника. Ощадбанк.
 3. Копія паспортів та ідентифікаційних номерів ДПІ  Позичальника та дружини (чоловіка).
 4. Клопотання органів місцевого самоврядування про надання кредиту (з селищної ради та райдержадміністрації).
 5. Довідка про склад сім'ї та місце проживання.
 6. Довідка з місця роботи Позичальника та членів сім'ї із зазначенням доходу за останні 12 місяців. Завірена копія трудової книжки.
 7. Довідка з селищної ради про наявність (відсутність) земельної ділянки (паю), її розмір.
 8. Довідка з селищної ради про наявність (відсутність) підсобного господарства.
 9. Довідка з бюро технічної інвентаризації про наявність (відсутність) приватного житла.
 10. Декларація про одержані річні доходи, засвідчена місцевою податковою інспекцією (для осіб, що займаються підприємницькою діяльністю).
 11. Витяг з  рішення органа місцевого самоврядування про надання дозволу на газифікацію.
 12. Проектно-кошторисна документація на газифікацію житлового будинку, погоджену з районним архітектором. АВК-3.  Копія ліцензії підприємства.

 Перелік документів на отримання кредиту
на  придбання  житлового будинку

 1. Заява на ім'я голови обласного фонду.
 2. Копія паспортів та ідентифікаційних номерів ДПІ  Позичальника та дружини (чоловіка).
 3. Клопотання органів місцевого самоврядування про надання кредиту (з сільської ради де буде придбання та райдержадміністрації ).
 4. Довідка про склад сім'ї та місце проживання(форма № 3).
 5. Довідка з місця роботи Позичальника та членів сім'ї із зазначенням доходу за останні 12 міс. Завірена копія трудової
 6. Довідка з селищної ради про наявність (відсутність) земельної ділянки (паю), її розмір.
 7. Довідка з селищної ради про наявність (відсутність) підсобного господарства.
 8. Довідка з бюро технічної інвентаризації про наявність (відсутність) приватного житла.
 9. Декларація про одержані річні доходи, засвідчена місцевою податковою інспекцією (для осіб, що займаються підприємницькою діяльністю).
 10. Заява Продавця (власника житла) на ім'я голови обласного фонду про намір продати житло та земельну ділянку Позичальнику з визначенням вартості житла, умов та строків розрахунку за нього. 
 11. Заява на перерахування коштів на особовий рахунок Продавця. Ощадбанк
 12. Документи підтверджуючі право власності на житло та земельну ділянку ( від продавця).
 13. Копія паспорту та ідентифікаційного номеру ДПІ  Продавця.
 14. Експертна незалежна оцінка будинку який буде купуватись за кредитні кошти.

Голова фонду підтримки
 індивідуального житлового
будівництва на селі
Бородуліна Ірина Василівна

Адреса фонду: м. Кіровоград,
вул. Тимірязєва, 84, кім. 110

тел. 22-15-61,
099-287-50-22

         Питання самовільної перебудови приміщень у житлових будинках є актуальним і потребує додаткового вжиття заходів, у тому числі і щодо посилення відповідальності за їх проведення.
           В районі постійно приділяється достатня увага щодо безпечної життєдіяльності населення у зв’язку з самовільною перебудовою приміщень у житлових будинках. Питання перепланування і переобладнання квартир, що знаходяться у власності громадян набуло великої актуальності. Окремі власники приватизованих квартир намагаються створити собі покращені умови для проживання, модернізувати їх відповідно до сучасних потреб, але не завжди обтяжують себе виконанням норм чинного законодавства. Що може призвести до непередбачуваних і навіть надзвичайних наслідків.
            Переобладнання і перепланування приміщень у жилих будинках, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі не допускається.
            Для одержання дозволу на переобладнання або перепланування приміщень у жилих будинках їх власник або уповноважена ним особа, наймач (орендар) приміщення за згодою його власника подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування.
     Власник, наймач (орендар) жилого будинку або приміщення у жилому будинку, що припустив самовільне переобладнання або перепланування, яке призвело до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.
       У разі, якщо самовільне перепланування або переобладнання призводить до погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та порушуються права інших споживачів, зазначені роботи виконуються виконавцем послуг, питання відшкодування вартості цих робіт власником, наймачем (орендарем) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення вирішується у судовому порядку.
    Потребує уваги питання перепланування і переобладнання квартир, що знаходяться у власності громадян та нежитлових приміщень будинків, що в більшості випадків здійснюється без жодних погоджень з порушенням вимог норм та правил. Погіршення стану протипожежної безпеки обумовлене застосуванням при виконанні будівельних робіт виробів та матеріалів з невизначеними показниками пожежної небезпеки, заміна вхідних дверей з нормативними значеннями межі вогнестійкості на двері з невизначеними значеннями межі вогнестійкості, скління балконів і лоджій, що згідно вимог нормативних документів забезпечують захист мешканців у випадку пожежі протягом часу необхідного для прибуття пожежних підрозділів та проведення рятувальних робіт. Крім того погіршення рівня стану забезпечення пожежної безпеки житлових будинків обумовлене тим, що мешканці влаштовують на технічних поверхах і сходових клітках приміщення комор, які в подальшому завантажуються значною кількістю горючих матеріалів.
     Звертаємо особливу увагу власників житлових будинків чи квартир на те, що при виконанні робіт з перебудови жилих приміщень Ви керуватися вимогами законодавства України і цінити власне життя.

Збільшити шрифт
A- A A+