До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію пального, або спирту етилового

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 23.11.2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), згідно яких  з 1 січня 2019 року розширено поняття платника акцизного податку.

Так, згідно з підпунктом 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа (фізична та юридична, у тому числі особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий. Такі особи підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб та за місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового (пп.212.3.4 ПКУ).

Крім того, згідно внесених змін поняття акцизного складу викладено в новій редакції. Відповідно до п.п.14.1.6 ПКУ, акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

У новій редакції також викладено поняття розпорядника акцизного складу та доповнено поняттями:

-         акцизного складу пересувного,

-         розпорядника акцизного складу пересувного.

Звертаємо увагу, що реєстрація платників акцизного податку-розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, акцизних складів/акцизних складів пересувних здійснюється з 1 травня 2019 року.

Особи, які вже зареєстровані платниками з реалізації пального зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники  будуть станом на 1 липня 2019 року.

Суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників з реалізації пального з 1 липня 2019 року, зобов’язані до 1 липня 2019 року:

-         зареєструватися платниками податку;

-         зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Крім цього, Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що всі платники акцизного податку, які мають справу з виробництвом, переробкою, змішуванням, реалізацією пального, спирту етилового та горілчаних виробів повинні придбати до 01.07.2019 ліцензію на здійснення виробництва, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Отримати консультацію та інформацію стосовно змін з акцизного податку можна за телефоном: (05252) 2-24-06.