Увага особливості ліцензування з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі паливом

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до норм Закону України від 23.11.2018 року №2628-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів ” з 01 липня 2019 року запроваджується ліцензування з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі паливом.

         Під ліцензування підпадають суб'єкти господарювання, які є власниками або користувачами місць, де вони здійснюють діяльність з виробництва, зберігання пального (власного або отриманого на зберігання від інших осіб), оптової та роздрібної торгівлі пальним. Також ліцензування потрібно суб'єктам господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним без наявності у них відповідних місць торгівлі.

        “Ліцензія на право виробництва пального ”

         Ліцензії на право виробництва пального видаються, призупиняються та анулюються ДФС України. Річна плата за ліцензії на право виробництва пального становить 780 гривень. Ліцензії видаються терміном на п’ять років, а сплата за них справляється щорічно.

Штрафна санкція за виробництво пального без наявності ліцензії - 1 000 000 грн.

       “Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним ”

        Ліцензії видаються за заявою суб’єкта господарювання за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на п’ять років. Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

         Штрафна санкція за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії - 250 000 гривень.

      “Ліцензія на право зберігання пального

        Ліцензії на право зберігання пального видаються за заявою суб’єкта господарювання за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років. Річна плата за ліцензії на право зберігання пального становить 780 гривень.

     

“Ліцензія на право оптової торгівлі пальним ”

       Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються за заявою суб’єкта господарювання, яка подається до ДФС України терміном на п’ять років.

Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 5 000 грн за кожне таке місце.

Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 10 000 грн за кожне таке місце. Штрафна санкція за оптову торгівлю пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500 000 гривень. 

           Також нагадуємо, що відповідно до пункту 22 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які з 01.07.2019 року відповідатимуть визначенню «платник акцизного податку», зобов’язані:

          - з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року;

         - до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року;

        - протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року, подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

Збільшити шрифт
A- A A+