ЗБЕРЕЖЕМО ВРОЖАЙ ВІД ВОГНЮ!

Щорічно у літній період різко загострюється ситуація з пожежною безпекою, а особливо під час жнив. В цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив стають порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також необережне поводження з вогнем та людська недбалість і безвідповідальність. Гасіння пожежі у полі вимагає значних зусиль, тому краще здійснити всі заходи щодо її попередження.

З початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.

Тому в котрий раз відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації нагадує керівникам сільськогосподарських підприємств щодо безумовного дотримання ними правил пожежної безпеки, у тому числі про категоричну заборону спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях як під час зернозбиральної кампанії, так і після її завершення.

Також, відповідно до вимог чинного законодавства керівникам сільськогосподарських підприємств потрібно організувати та провести протипожежні інструктажі із трактористами, комбайнерами, їх помічниками та іншими особами, задіяними у збиранні врожаю зернових культур та забезпечити первинними засобами пожежогасіння всю збиральну техніку, агрегати та автомобілі, що прийматимуть участь у зернозбиральній кампанії.

Перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;

Не дозволяється заправляння збиральної техніки пальним у хлібних масивах; заправляння машин пальним у нічний час у польових умовах.

Суворо забороняється курити та користуватись відкритим вогнем поряд із хлібними масивами.

Також потрібно посилити нагляд за протипожежним станом ліній електропередач під час жнив, нагадуємо про:

- категоричну заборону спалювання в охоронних зонах ПЛ-330кВ стерні, післяжнивних залишків, очерету та бур’яну;

- забороняється наближення до проводів ПЛ техніки, механізмів, пристосувань, струменів води та хімічних реактивів на відстань не менше 3,5 метрів;

- охоронна зоні ПЛ встановлена по обидві сторони від крайніх проводів на відстані 30 метрів для ПЛ-330кВ;

- за три доби до початку збирання зернових культур в охоронній зоні електропередач потрібно попередити власника ПЛ за телефонами: (053)404-37-73, 404-37-21, 404-37-23;

- після збирання зернових культур під ПЛ протягом 2-х діб провести оранку охоронних зон.

Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Запобігти пожежам можна лише спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації

Збільшити шрифт
A- A A+