Увага! Запроваджується ліцензування з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі паливом

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до норм Закону України від 23.11.2018 року №2628-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів ” з 01 липня 2019 року запроваджується ліцензування з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі паливом.

Під ліцензування підпадають суб'єкти господарювання, які є власниками або користувачами місць, де вони здійснюють діяльність з виробництва, зберігання пального (власного або отриманого на зберігання від інших осіб), оптової та роздрібної торгівлі пальним. Також ліцензування потрібно суб'єктам господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним без наявності у них відповідних місць торгівлі.

Ліцензії на право виробництва пального, на право роздрібної, оптової торгівлі пальним, на право зберігання пального видаються, призупиняються та анулюються органами державної фіскальної служби України. Річна плата за ліцензії становить від 780 до 10000 гривень, в залежності від її виду. Всі ці ліцензії видаються терміном на п’ять років, а сплата за них справляється щорічно. Штрафна санкція за виробництво пального без наявності ліцензії - 1 000 000 грн; за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії - 250 000 гривень; за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 10 000 грн за кожне таке місце; за оптову торгівлю пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500 000 гривень.

Також нагадуємо, що відповідно до пункту 22 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які з 01.07.2019 року відповідатимуть визначенню «платник акцизного податку», зобов’язані були з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року. До 1 липня 2019 року повинні зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року. А також протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року, повинні подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

Слід відмітити, що 06.06.2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон України, яким були внесені зміни дт ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньясного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Так, ст.18 Закону було доповнено ч.22, відповідно до якої: «До суб'єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії».

За більш детальною інформацією та конкретних ситуаціях слід звертатися до сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області за номером телефону: (05252) 2-24-06.