Інформація про стан розгляду звернень громадян до Голованівської районної державної адміністрації в І кварталі 2019 року

На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109 та розпорядження голови районної державної адміністрації від 25 січня 2019 року № 18-р головним спеціалістом загального відділу апарату райдержадміністрації у приміщенні райдержадміністрації забезпечено інформаційним стендом, на якому розміщено Закон України «Про звернення громадян», графіки особистого прийому громадян керівництвом обласної та районної державних адміністрації, структурних підрозділів райдержадміністрації з адресами їх місцезнаходження, зразки написання заяв, телефони гарячих ліній керівництва облдержадміністрації, Кіровоградського обласного контактного центру, Урядової «гарячої лінії», «гарячої лінії» керівництва райдержадміністрації, телефони структурних підрозділів райдержадміністрації тощо. А також, забезпечується постійне висвітлення даної інформації та узагальнених матеріалів щодо роботи із зверненнями громадян через засоби масової інформації (місцева газета «Чисте джерело») та на офіційному сайті.

У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про звернення громадян», забезпечено запуск та постійне функціонування спеціально визначеної адреси електронної пошти районної державної адміністрації для відправлення письмових звернень громадян в електронній формі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та функціонування спеціальної форми на офіційному сайті районної державної адміністрації в розділі «Інтернет Приймальня» для відправлення письмових звернень громадян в електронній формі.

Упродовж 3 місяців 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 183 звернення. Надійшло 1 колективне звернення, що на 4 менше у порівнянні з минулим роком.

Жителі району надіслали 123 звернення до органів влади вищого рівня, а саме: до Кіровоградської обласної державної адміністрації – 1, через Обласний контактний центр до райдержадміністрації – 120 звернень, в тому числі: через Урядову телефонну «гарячу лінію» – 61, через «гарячу лінію» голови обласної державної адміністрації – 59 та 1 через інші органи влади. Поштою надіслано – 26 звернень. Всього з урахуванням колективних звернень до райдержадміністрації звернулося 120 осіб.

Загальним відділом апарату райдержадміністрації приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни, інваліди, військовослужбовці, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на сході України, внутрішньо перемішені особи, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

Протягом І кварталу 2019 року до районної державної адміністрації надійшло звернень за категоріями авторів від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій -  6, інвалідів I,II,III групи - 27, «дітей війни» - 1, від багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь - 15, від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 0.

В районній державній адміністрації дотримуються затверджені графіки особистого прийому громадян в райдержадміністрації та виїзні прийоми.

За звітній період на особистий прийом до керівництва районної державної адміністрації звернулося 14 громадян та на виїзному особистому прийомі звернулось 13 осіб. За результатами зустрічей та опрацювання порушених питань за зверненнями громадян вживались невідкладні заходи реагування для їх вирішення.

Забезпечено щомісячне чергування на телефонній «гарячій лінії» голови та заступників районної державної адміністрації. Інформація про чергового та дату і час проведення телефонної «гарячої лінії» публікується у місцевій газеті «Чисте джерело». Протягом звітного періоду через телефонний дзвінок надійшло до керівництва району 7 дзвінків.

В райдержадміністрації проводиться розгляд стану роботи із зверненнями громадян на апаратних нарадах та колегіях. Вживаються заходи щодо приведення діловодства по зверненнях громадян відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року           № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації». Забезпечується персональна відповідальність посадових осіб структурних підрозділів райдержадміністрації за якісну підготовку відповідей на звернення громадян. Також забезпечується проведення роз’яснювальної роботи з питань реалізації права громадян на звернення та надається методична допомога за організацію роботи із зверненнями громадян відповідальним посадовим особам структурних підрозділів райдержадміністрації, сільських та селищних рад.

Протягом звітного періоду вивчено стан справ із розгляду звернень громадян та надано методичну і практичну допомогу з цих питань структурними підрозділами районної державної адміністрації, а саме: відділу агропромислового розвитку, відділу культури туризму та культурної спадщини, відділу освіти, молоді та спорту, управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації.

З метою зменшення повторних звернень та звернень до вищих органів влади щомісячно проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. В січні - березні 2019 року проведено 3 засідання комісії та проведено дні контролю, в рамках яких перевірено стан виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України                     від 07 лютого 2008 року №109 та розпорядження голови районної державної адміністрації від 25 січня 2019 року № 18-р.

Загальним відділом апарату райдержадміністрації щомісячно перевіряється робота із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації та сільських, селищних радах. Протягом І кварталу 2019 року вивчено стан справ із розгляду звернень громадян та надано методичну і практичну допомогу з цих питань структурними підрозділами районної державної адміністрації. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян.

Протягом 3 місяців 2019 року стан роботи із зверненнями громадян було розглянуто на колегіях, з прийняттям відповідних розпоряджень голови райдержадміністрації, яке направлене в усі структурні підрозділи, виконкоми селищних та сільських рад для вжиття заходів щодо усунення причин, які породжують скарги:

25 січня 2019 року «Про роботу структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчих комітетів сільських, селищних рад по виконанню Закону України «Про звернення громадян» у 2018 році. За результатами розгляду видано розпорядження голови райдержадміністрації від 25 січня 2019 року № 18-р.

На виконання в районі вимог Указу Президента України від 07 лютого                 2008 року № 109 та згідно затвердженого графіка, за звітний період головою районної державної адміністрації заслуханої заслухано звіти керівників структурних підрозділів та голів сільських, селищних рад про стан роботи із зверненнями громадян. Під час таких особистих доповідей керівникам надавалися відповідні завдання та доручення.

Щоквартально надається інформація та узагальнені відомості про роботу зі зверненнями громадян та вирішення порушених у них питань, через засоби масової інформації та на офіційному веб-сайті Голованівської районної державної адміністрації та надаються аналітичні довідки голові районної державної адміністрації. Надається безкоштовна юридична консультація населенню району з різноманітних питань та надається узагальнена інформація відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації.

Робота районної державної адміністрації за звітній період в частині розгляду звернень громадян була спрямована на забезпечення всебічного, якісного і кваліфікаційного розгляду порушених громадянами питань.

Збільшити шрифт
A- A A+