Версія для друку
Звернення громадян

Інформація про стан розгляду звернень громадян до Голованівської районної державної адміністрації за І півріччя 2019 року

Протягом І півріччя 2019 року в Голованівському районі продовжено роботу щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань та  забезпечення контролю за їх виконанням.

Районна державна адміністрація при розгляді звернень громадян керується Законом  України  «Про  звернення  громадян» та Указом Президента України   від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Діловодство за зверненнями громадян ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року           № 348.

Аналіз  роботи  зі  зверненнями  громадян  в райдержадміністрації засвідчив, що за І півріччя 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 347 (515) звернень громадян, що на 168 звернень менше ніж в 2018 році та звернулись 426 громадян, що на 498 осіб менше в порівнянні із звітним періодом 2018 року.

За результатами аналізу структури звернень в І півріччі 2019 року з’ясовано, що до районної державної адміністрації за формою надходження надійшло звернень: поштою 36 (103), за допомогою телефонного зв’язку 10 (40), на особистому прийомі 26 (74), на особистому виїзному прийомі 19 (66). За видами звернень: заяв - 346 (502), скарг - 0 (8) та 1 пропозиція (5). За суб’єктом: індивідуальних – 342 (497), колективних - 4 (13), анонімних – 1 (5).

За звітний період від мешканців Голованівського району на адресу вищих інстанцій надійшло 256 (232) звернення, у тому числі 8 (12) - адресовано до Кіровоградської обласної державної адміністрації, 246 (220) - до Кіровоградського обласного контактного центру, з них: 124 (99) - через  Урядову гарячу лінію та 122 (121) - через «гарячу» телефонну лінію голови Кіровоградської обласної державної адміністрації та 1 (0) через інші органи влади. Як свідчить аналіз, у звітному періоді спостерігається зменшення на 24 звернення на адресу вищих інстанцій.

У своїх зверненнях, які надійшли до районної державної адміністрації, порушено 352 (518) питання, що на 166 питань менше ніж в 2018 році. За тематикою проблем вагома частина звернень стосувалася проблем, пов’язаних із соціальним захистом – 124 (183), аграрною політикою і земельними відносинами – 25 (62), комунальним господарством – 65(93), охороною здоров’я – 60 (38), освітою, науковою, науково-технічною, інноваційною діяльністю та інтелектуальною власністю - 11 (22), працею та зарплатою – 10 (11), житловою політикою – 5 (10), діяльністю органів місцевого самоврядування – 9 (8), сім’єю, дітьми, молоддю, гендерною рівністю, фізичною культурою і спортом – 7 (4), економічною, ціновою, інвестиційною, зовнішньоекономічною, регіональною політикою та будівництвом, підприємництвом - 1 (4), забезпеченням дотримання законності та охорони діяльність місцевих органів виконавчої влади – 2 (1), правопорядку, реалізацією прав і свобод громадян – 6 (3), екологією та природними ресурсами – 2 (13), діяльність об’єднань громадян, релігія та міжконфесійні відносини – 0 (1) інші питання – 14 (41).

Слід зазначити, що із загальної кількості звернень, які надійшли до районної державної адміністрації за звітній період від найменш захищеної категорії громадян надійшло в І півріччі 2019 році: від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій -  6 (12), інвалідів I,II,III групи - 52 (62),                                      «дітей війни» - 5 (1), від багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь - 24 (24), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 0 (3).

Районною державною адміністрацією та структурними підрозділами приділяється велика увага зверненням, які надійшли від інвалідів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни та інших категорій малозахищених верств населення, громадян із окупованої території АР Крим, Східного регіону України, а також учасникам АТО.

Як показує моніторинг, за результатами опрацювання порушених питань вирішено позитивно – 117 звернень, надано роз’яснення - 209, на виконанні – 19 та 2 звернення переслані за належності.

Усі звернення були ретельно опрацьовані, за потреби проведено відповідні перевірки. За результатами розгляду на всі заяви надано відповіді у визначені законодавством терміни.

З метою широкого роз’яснення населенню конституційних прав громадян у райдержадміністрації працює телефон «гарячої лінії» голови Голованівської районної державної адміністрації за номером (05252) 2-10-74.

Протягом І півріччя 2019 року керівництвом районної державної адміністрації проведено 3 телефонні «гарячі лінії». Можливістю безпосередньо поспілкуватися із керівництвом району скористались 10 громадян. Усі питання опрацьовано та надано відповіді.

При Голованівській райдержадміністрації забезпечено надання безоплатних юридичних консультацій малозабезпеченим мешканцям району.

Питання про роботу із зверненнями громадян протягом І півріччя 2019 року розглядалося на засіданні колегії районної державної адміністрації з прийняттям відповідного розпорядження голови райдержадміністрації, які направляються в усі структурні підрозділи, виконкоми селищних та сільських рад для вжиття заходів щодо усунення причин, які породжують скарги:

25 січня 2019 року «Про роботу структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчих комітетів сільських, селищних рад по виконанню Закону України «Про звернення громадян» у 2018 році. За результатами розгляду видано розпорядження голови райдержадміністрації від 25 січня 2019 року № 18-р.

Перед головою райдержадміністрації відповідно до затвердженого графіка проводиться звітування керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та сільських і селищних голів з питань роботи із зверненнями громадян.

Під час таких особистих доповідей керівникам надавалися відповідні завдання та доручення.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються до органів державної влади, продовжено роботу постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при райдержадміністрації. Протягом року проведено 6 засідань.

Заслухано щорічні звіти керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, особисті доповіді керівників органів місцевого самоврядування перед головою районної державної адміністрації з питань роботи зі зверненнями громадян.

У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про звернення громадян», забезпечено запуск та постійне функціонування спеціально визначеної адреси електронної пошти районної державної адміністрації для відправлення письмових звернень громадян в електронній формі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."@HYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."glHYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.".HYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."krHYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."-HYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."adminHYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.".HYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."govHYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.".HYPERLINK "mailto:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."ua та функціонування спеціальної форми на офіційному сайті районної державної адміністрації в розділі «Інтернет Приймальня» для відправлення письмових звернень громадян в електронній формі.

Також на офіційному сайті районної державної адміністрації в розділі "Звернення громадян" розміщені папки з інформаціями про графіки особистих прийомів керівництва районної державної адміністрації, законодавча база, інформація про спеціалістів з загального відділу апарату райдержадміністрації, зразки заяв, телефони "гарячих ліній", звіти голови райдержадміністрації, розпорядження за підсумками колегії райдержадміністрації, інформації стосовно районної постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян та комісії по наданню адресної матеріальної допомоги громадянам Голованівського району, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Графік прийому громадян керівництвом обласної та районної державних адміністрацій, а також гарячих ліній розміщено на першому поверсі у фойє райдержадміністрації та на стенді відділу юридичної роботи, контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації в доступному та зручному місці, а також опубліковано в місцевій газеті "Чисте джерело".

Для громадян з обмеженими фізичними можливостями з парадного входу     приміщення райдержадміністрації обладнано «пандус».

Райдержадміністрацією забезпечується щомісячний моніторинг додержання законодавства з питань звернень громадян структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами сільських, селищних рад, здійснення якого доручено загальному відділу апарату райдержадміністрації.

Головним напрямком роботи Голованівської районної державної адміністрації є зменшення кількості скарг, повторних звернень та звернень до вищестоящих органів державної влади. Саме на це спрямована увага керівництва районної державної адміністрації та посилений контроль за підготовкою власних розпоряджень з питань роботи із зверненнями громадян.