Аналіз стану розгляду звернень, що надійшли до Голованівської районної державної адміністрації в січні-лютому 2019 року

За січень-лютий
2019 р.

За січень-лютий
2018 р.

збільшення/

зменшення

1.

Кількість всіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації

121

90

31

2.

Кількість звернень, що надійшли поштою

27

3.

Кількість звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку

4.

Кількість питань, порушених у зверненнях

Соціальний захист

50

29

21

Комунальне господарство

27

7

Аграрна політика і земельні відносини

16

Охорона здоров’я

13

8

Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність

Транспорт і зв’язок

Праця і заробітна плата

Житлова політика

Діяльність органів місцевого самоврядування

4

1

Сімейна та гендерна політика.

Захист прав дітей

3

Забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян

1

Економічна, цінова, інвестиційна, зовнішньоекономічна, регіональна політика та будівництво, підприємництво

Екологія та природні ресурси

2

Діяльність місцевих органів виконавчої влади

Інші питання

5.

Анонімних

6.

Колективних

7.

пенсіонерів

24

19

інвалідів І, ІІ, ІІІ групи

9

11

членів багатодітних сімей

учасників бойових дій

одиноких матерів

4

Мати-героїня

«дітей війни»

0

Інвалід війни та учасник війни

8.

Кількість звернень на особистому    прийомі

10

9.

Кількість звернень, що надійшли через вищі органи влади:

78

36

42

Кіровоградська  обласна державна адміністрація

Гаряча лінія голови ОДА

40

17

23

Урядова гаряча лінія

37

17

20

Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів є на сучасному етапі одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Як свідчить аналіз, основними соціальними питаннями, що ставились у зверненнях, є призначення та виплата житлових субсидій на комунальні послуги, надання матеріальної допомоги, призначення та виплата соціальних видів допомоги, отримання соціальних виплат.

Друге місце за кількістю звернень займають питання комунального господарства - ремонт доріг, вулиць, електропостачання населених пунктів, санітарний стан населених пунктів.

Третє місце за кількістю звернень займають питання охорони здоров’я, з них надання безоплатної медичної допомоги, надання медичної допомоги дітям, робота лікувально-профілактичних закладів.

Четверте місце за кількістю звернень займають питання аграрної політики і земельних відносин (оформлення державних актів на землю, видача майнових паїв, розірвання договору на оренду землі, отримання оплати за оренду земельних ділянок).

Для своєчасного виявлення та вирішення проблем жителів району з цих та інших питань та на виконання вимог Указу Президента України                                від 07 лютого 2008 року № 109 керівництвом районної державної адміністрації проводяться особисті та особисті виїзні прийоми громадян як безпосередньо в приміщені адміністрації так і за місцем мешкання громадян, проводяться інформаційні зустрічі і сходи мешканців селищ.

Більшість авторів звернень, це пенсіонери, діти війни, ветерани праці та війни, одинокі матері. Серед авторів звернень пільгової категорії переважно пенсіонери.

Однією з основних об’єктивних причин зростання кількості звернень громадян Голованівського районну до Кіровоградської обласної державної адміністрації, є неодноразові звернення окремих громадян. Проаналізувавши неодноразові звернення мешканців нашого району стало зрозуміло, що деякі громадяни протягом року звертались по декілька разів.

Незважаючи на те, що районною державною адміністрацією надавалася обґрунтована відповідь на всі звернення, про те автори з будь-яких причин продовжують надсилати звернення з таким самим змістом.

Для зменшення кількості звернень, головою райдержадміністрації та його заступниками здійснюються всі необхідні заходи для практичної реалізації звернень громадян. Вживаються конкретні заходи реагування. Кожна заява не залишається без уваги. Надаються своєчасні відповіді та роз’яснення.

Для оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань в районній державній адміністрації діє телефон "гарячої лінії" 2-10-74.