У Голованівській ДПІ проведено засідання «круглого столу» на тему: Проблемні питання щодо роботи в «Електронному кабінеті платника»

23 липня 2019 року, Голованівською ДПІ Голованівського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено засідання «круглого столу» на тему: Проблемні питання щодо роботи в «Електронному кабінеті платника». Метою проведення такої зустрічі було обговорення покращення сервісного обслуговування платників податків фахівцями ДФС.

Засідання проведено за участі начальника Голованівської ДПІ Олени Загородньої та головного державного інспектора Людмили Середи.

На початку заходу начальник ДПІ відмітила, що для покращення сервісного обслуговування платників фахівцями ДФС спрощено роботу Електронного кабінету. Відтепер для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення. Він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет. За її словами, Електронний кабінет платника працює безкоштовно в режимі реального часу та цілодобово. Він має відкриту та приватну частини. У відкритій частині робота здійснюється без ідентифікації користувача. Через цю частину користувачі мають змогу ознайомитися з останніми актуальними новинами ДФС, дізнатися про нововведення та доопрацювання кабінету. Також платники мають змогу отримати інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, дізнатися контакти та адреси центрів обслуговування платників, переглянути та роздрукувати бланки податкової звітності, в режимі реального часу отримати інформацію з понад 10 реєстрів ДФС.

Щоб скористатися приватною частиною платнику необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. В кабінеті платник може переглянути особисту інформацією – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки. При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання.

Фізичні особи (громадяни), суб’єкти спрощеної системи оподаткування, платники податку на додану вартість та інші платники в Електронному кабінеті також мають можливість створити та надіслати звітність в електронному вигляді, заяву для реєстрації платником окремого податку, надіслати запит та отримати витяг з реєстру або витяг з відповідної системи, до якої створюється запит.

Через Електронний кабінет вперше надано можливість електронного листування з контролюючими органами. Для цього необхідно просто обрати податкову інспекцію чи митницю, зазначити вид листа, завантажити його та надіслати», – зазначила Олена Загородня. Для фізичних осіб (громадян) в Електронному кабінеті є можливість створення запиту щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків, що досить важливо в період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій.

В ході заходу було наголошено на тому, що суттєвих спрощень набула процедура реєстрації РРО. А саме – реєстрація РРО здійснюється на підставі однієї заяви, без додатків. Це стало можливим за рахунок запровадження електронного обміну документами між учасниками відносин у сфері застосування РРО (виробник РРО, ЦСО, суб’єкт господарювання, ДФС) та взаємодії інформаційних ресурсів фіскальної служби.

На завершення заходу учасники отримали відповіді на проблемні питання, що їх цікавили.

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області