«Е-пенсія» - призначити пенсію можна в «один дотик»

Чи чули ви, що пенсію можна оформити, не виходячи зі свого дому – в «один дотик»? З серпня цього року Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії – в «один дотик» через Веб-портал електронних послуг Фонду.

В чому перевага такого способу? Ні черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.

Що необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету на комп’ютері.

Як скористатися?

1. 1. Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/
  2. 2. Обрати пункт «Заява на призначення пенсії».
  3. 3. Заповнити анкету.
  4. 4. Завантажити документи.
  5. 5. Підписати заяву електронним підписом.
  6. 6. Відправити її до ПФУ.
  7. 7. Дочекатися СМС (протягом 10 днів) – і прийти до сервісного центру за своїм пенсійним посвідченням.

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» – один зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України, і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Серед іншого, на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можна також:

- налаштувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

- отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);

- застрахованим особам через особистий кабінет отримувати інформацію про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

- через кабінет страхувальника отримувати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.