ПАМ’ЯТКА постраждалим внаслідок збройної агресії РФ проти України

В 2014 році юридична команда руху «СИЛА ПРАВА» розробила правову стратегію отримання в судовому порядку компенсації моральної та матеріальної шкоди громадянами, що постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

За п’ять років на користь постраждалих отримано та набуло чинності понад 1000 судових рішень, арештовані перші російські фінансові активи на суму 3,5 мільярди доларів США, які будуть використані на виплати компенсації громадянам після завершення розгляду справи у Лондонському суді (орієнтовно 1,5 – 2 роки).

Виконання рішень можливе лише у примусовому порядку через арешт активів РФ на території України та інших держав. «СИЛА ПРАВА» готує арешт російських активів, розташованих в Західній Європі.

Для арешту великих активів необхідно в короткий термін отримати велику кількість судових рішень на значну суму. Це дозволить значно прискорити виконання рішень для кожного постраждалого.

Вся організаційна і юридична допомога «СИЛИ ПРАВА» безоплатна.

За ініціативою «СИЛИ ПРАВА» прийнято закон, який повністю звільняє від сплати судового збору громадян, що подають позови до РФ, пов’язані зі збройною агресією та окупацією частини території України.

Постраждалі, які мають право отримати компенсацію моральної та матеріальної шкоди за рахунок РФ, як держави-агресора:

  1. Родини загиблих військовослужбовців та цивільних осіб – від 1,78 млн грн. (60 тис. євро) для кожного члена родини;
  2. Військовослужбовці та цивільні особи, які отримали поранення, каліцтва та психологічні травми, – від 600 тис. до 4,5 млн. грн. (від 20 до 150 тис. євро) + компенсація за втрату працездатності + компенсація витрат на лікування та протезування;
  3. Військовослужбовці, що побували в полоні, – від 600 тис. грн. (20 тис. євро);
  4. Цивільні особи, які були незаконно позбавлені волі на окупованих територіях, – від 600 тис. грн. (20 тис. євро);
  5. Вимушені переселенці з окупованих територій АР Крим, Севастополя, Донецької та Луганської областей – від 1 млн грн. (35 тис. євро) + компенсація матеріальної шкоди;
  6. Громадяни, які втратили особисте майно, – розмір виплат залежить від вартості втраченого майна.

Якщо Ви належите до перелічених категорій, необхідно звернутися до найближчої юридичної приймальні «СИЛИ ПРАВА» (розділ «Контакти» на сайті www.sila-prava.org).

Постраждалі, які мають право отримати компенсацію моральної шкоди за рахунок РФ, як держави-агресора:

  1. Учасники бойових дій – 300 тис. грн.;
  2. Мешканці зони АТО/ООС – 150 тис. грн.;
  3. Мешканці тимчасово окупованих територій – 150 тис. грн.;
  4. Всі громадяни України, яким внаслідок збройної агресії РФ проти України заподіяна моральна шкода, – 100 тис. грн.

Якщо Ви належите до перелічених категорій, Ви зможете оформити необхідні документи за допомогою волонтера «СИЛИ ПРАВА».

Заява заповнюється до місцевого загального суду (не адміністративного) за місцем реєстрації та повинна містити правильне написання назви відповідного суду. НАПРИКЛАД: Ямпільський районний суд Вінницької області.

Мешканці тимчасово окупованих територій зможуть скористатися допомогою з отримання компенсації шкоди, завданої окупацією, одразу після звільнення Криму і Донбасу.

Ознайомитися з судовими рішеннями про відшкодування шкоди, які набули чинності, можна наприкінці розділу «Наша судова практика» на сайті www.sila-prava.org

Докладно про діяльність і досягнення руху «СИЛА ПРАВА» – на www.sila-prava.org

Слідкувати за новинами можна на Facebook-сторінці громадського руху «СИЛА ПРАВА».

Позовна заява

Збільшити шрифт
A- A A+