В Голованівському районі розпочалася кампанія по підписанню декларацій з лікарями первинної медико-санітарної допомоги

Населенню потрібно обрати свого лікаря – це означає підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром.
Декларація – це форма заяви. Ви повідомляєте, що обрали саме цей заклад і цього лікаря. Тоді з липня 2018 року гроші з ваших податків підуть до лікаря, якому ви довірили своє здоров’я.
Обирати лікаря можна у будь-якому закладі незалежно від прописки.
Ви впізнаєте заклад, де можна підписати декларацію, за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря».
Для того щоб підписати декларацію із обраним Вами лікарем, Ви повинні мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон.
Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то для дитини,  що не досягла 14-річного віку, також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та ідентифікаційний код) одного з її батьків або опікунів.
Якщо у особи відсутній паспорт громадянина України, то підписати декларацію можливо з документом, що посвідчує громадянство України чи інший спеціальний статус:

• паспорт громадянина України;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку);
  • посвідка на постійне проживання в Україні;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо у громадянина відсутній ідентифікаційний код, то підписати декларацію можуть особи, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомили про це відповідні державні органи. У паспорті таких громадян має бути відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.
У такому випадку у декларацію вносяться тільки паспортні дані.
Адміністрація КЗ «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Прізвище, ім’я,

3 роки

Лікар - спеціаліст

смт Голованівськ вул. Незалежності, 2

Комунальний заклад «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Режим роботи: понеділок-п’ятниця
Контактний телефон: 2-22-99
Перелік основних послуг:
-Медична практика.
-Забезпечення права громадян на вільний вибір лікаря з надання первинної медико–санітарної допомоги у визначеному законодавством порядку.
-Організація надання первинної медико–санітарної допомоги у визначеному законодавством порядку, в тому числі надання невідкладної медичної допомоги в разі гострого розладу фізичного чи психічного здоров'я пацієнтам, які не потребують екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
-Проведення профілактичних щеплень.
-Планування, організація, участь та контроль за проведенням профілактичних оглядів та диспансеризації населення, здійснення профілактичних заходів, у тому числі безперервне відстеження стану здоров'я пацієнтів з метою своєчасної профілактики, діагностики та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.
-Консультації щодо профілактики, діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, а також щодо ведення здорового способу життя.
-Взаємодія з суб'єктами надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення дієвого лікування хвороб, травм, отруєнь, патології фізіологічний (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров'я пацієнта.
-Організація відбору та спрямування хворих на консультацію та лікування до закладів охорони здоров'я та установ, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, а також відбору хворих на санаторно-курортне лікування та реабілітацію у визначеному законодавством порядку.
-Проведення експертизи тимчасової непрацездатності та контролю за видачею листків непрацездатності.
-Направлення на МСЕК осіб зі стійкою втратою працездатності.
-Участь у проведенні інформаційної та освітньо-роз'яснювальної роботи серед населення щодо формування здорового способу життя.
-Участь у державних, регіональних та місцевих програмах щодо організації пільгового забезпечення (виписка рецептів) лікарськими засобами населення у визначеному законодавством порядку та відповідно до фінансового бюджетного забезпечення галузі охорони здоров'я.
-Участь у державних, регіональних та місцевих програмах щодо скринінгових обстежень, профілактики, діагностики та лікування окремих захворювань у порядку визначеному відповідними програмами та законодавством.
-Участь у визначенні проблемних питань надання первинної медико–санітарної допомоги в Голованівському районі та шляхів їх вирішення.
-Надання паліативної допомоги пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань, яка включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення фізичних та емоційних страждань пацієнтів, моральну підтримку членів їх сімей .