Урядова програма "Доступні ліки"

Відповідно до розпорядження голови Кіровоградської ОДР «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» від 03 квітня 2017 року №165-р в Голованівському районі починає діяти програма "Доступні ліки" .
Програма фінансується із субвенції обласного бюджету, який був виділений  на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань та розподілений між районними та міськими бюджетами. Із загальної суми 12 мільйонів 481 тисячу гривень Голованівський район отримав 398, 1 тисяч гривень.
«Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.
Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:
1. Cерцево-судинні захворювання.
2. Бронхіальна астма.
3. Діабет 2 типу.
Перелік аптек Голованівського району,  що беруть участь у програмі:
1. ЦРА №29, вул.. Суворова, 6 (смт Голованівськ);
2. Аптека «Катя» вул. Соборна, 51 (смт Голованівськ);
3. Аптека №1, вул. Соборна, 88 (смт Голованівськ);
4. Аптечний пункт №1, вул. Пирогова, 2в (смт Побузьке);
5. Аптека №1, вул. Ринкова, 9 (смт Голованівськ);
Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні МНН у 5 сусідніх країнах України – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі середньої ціни за добову дозу лікарського засобу в цих 5 країнах, уряд встановив граничну ціну на лікарський засіб в Україні, а також ціну, яку повністю відшкодовує держава.
Як пацієнт може отримати ліки за програмою «Доступні ліки»?
Лікар виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб вказуючи непатентовану назву (МНН) (діючу речовину ліків).
Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати не можливо.
На кожну призначену лікарем МНН має бути виписаний окремий рецепт. З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі “Доступні ліки”.
Наприклад: після візиту лікаря, пацієнт отримав рецепт на лікарський засіб з діючою речовиною “Бісопролол” 5 мг, 30 таблеток. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок, які містять МНН “Бісопролол”. Пацієнт вирішує, яку торгову марку придбати: ТМ1, ТМ2, ТМ3, ін. Якщо, наприклад, ТМ2 – визначений, як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за ТМ3 пацієнту доведеться доплатити – фактично різницю між ціною ТМ1 та ТМ3.
Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки?
 1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.