Міжнародний день некуріння

Щорічно з 1977 року за ініціативою Міжнародного союзу боротьби з раком у третій четвер листопада проводиться День некуріння. Цього року День некуріння випав на 21 листопада.  Ідея цього дня - закликати курців відмовитися від паління хоча б на день, щоб звернути їхню увагу на те, що кожна викурена сигарета завдає непоправної шкоди їх здоров'ю. У цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
За визначенням експертів ВООЗ, Україна належить до «гарячих точок» європейського регіону з проблем тютюнопаління. Щорічно в нашій державі від викликаних тютюном хвороб гине понад 100 тис. чоловік. Таким чином, в Україні кожні чотири хвилини помирає людина, смерть якої викликана курінням. 
На початку 20-го століття рак легень був унікальною хворобою, сьогодні рак легень – найпоширеніший різновид раку, зокрема у чоловіків в Україні.
Кожен з нас усвідомлює всю серйозність наслідків куріння тютюнових виробів. Але, знаючи до чого призводить куріння, багато хто продовжує випалювати тютюнові "палички".  Стурбованість викликає той факт, що розвиток згубної звички зачіпає молоде покоління, вагітних жінок і дітей.
Під тиском беззаперечних фактів про шкоду тютюну для здоров’я курців тютюнова індустрія зайняла таку позицію: куріння – це свідомий вибір дорослої людини, яка обирає ризиковану поведінку.
Окрім усього, куріння може викликати рак кишківника. До такого висновку прийшли вчені, провівши обстеження 42 тисяч жінок у віці від 55 до 69 років. Як з'ясувалося, ризик виникнення раку кишківника у курців на 18% вище. Найбільша вірогідність захворіти на цю недугу у жінок похилого віку, які мають шкідливу звичку курити. 
Ризик розвитку атеросклерозу у пацієнтів, що палять, майже в 1,5 раза вище, ніж у некурців. Ймовірність летального результату при атеросклерозі залежить від кількості викурених цигарок, а інфаркту міокарда - прямо пропорційна цій кількості. Ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується до такого ж рівня через 15 років. 
За даними вчених, через 3 місяці після відмови від куріння покращуються функції зовнішнього дихання. Через рік ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується на 50 відсотків. Через 5 років ризик розвитку інсульту знижується до рівня людей, котрі ніколи не палили.
Усвідомлення того, що куріння – це зло, допоможе побороти нікотинову залежність. Впливає на зменшення армії курців і підвищення цін на тютюнові вироби.  Проте наразі продовжують курити люди не заможні, а ті, що живуть у постійних стресах та фінансово не забезпечені.
Позбутися тютюнової залежності і куріння може практично кожен, тільки робити це слід за правилами, а ще краще за рекомендацією лікарів, які володіють методами лікування тютюнової залежності.
Отже слід поставитися до цього серйозно, зважити всі за і проти, і в кінцевому підсумку сказати «Ні» палінню.
                                                     
З повагою, лікар терапевт І категорії
Побузької лікарської амбулаторії                                                    Тринька Г.В.

Збільшити шрифт
A- A A+