Громадська рада при райдержадміністрації розглянула важливі питання щодо створення добровільних народних дружин на територіях сільських та селищних рад, профілактика поширення наркоманії та пропаганди здорового способу життя серед дітей та молоді та

28 березня 2018 року відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації за участі членів ради, керівника апарату райдержадміністрації Л. Лужанської, представників районної організації ветеранів України та ради ветеранів селища Голованівськ.
По першому питанню інформував завідувачсектору запобігання і виявлення корупції, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апаратурайдержадміністрації  А.Плахотнюк, який повідомив, що на даний час в районі створено одне громадське формування з охорони громадського порядку «Моноліт правопорядку» в смт. Побузьке. Поступово впроваджується система он-лайн доступу до систем відео спостереження у місцях масового перебування громадян з метою моніторингу стану публічної безпеки і порядку та оперативного реагування на правопорушення.
Начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Т. Піщик, методист відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації А. Закалашнюк та фахівець з соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Іванчишина розповіли про профілактику поширення наркоманії та пропаганду здорового способу життя серед дітей та молоді. Відповідно до «Районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки» затвердженої рішенням Голованівської районної ради від 10 червня 2016 року №78, з метою раннього виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах і належать до групи ризику. Працівники Центру вивчають потреби дітей та сімей, відносно яких надійшли повідомлення. За результатами візитів у сім’ї складаються акти оцінки потреб дітей та їх сімей, членам сімей надаються соціальні послуги інформаційного, психологічного, соціально-педагогічного спрямування.
Для забезпечення ефективної співпраці у сфері протидії поширенню наркоманії діє міжвідомча координаційна рада з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів при районній державної адміністрації.
Бібліотеки району надають молоді допомогу у відборі необхідної літератури  правового характеру, проводять огляди книг та періодичних видань, що надійшли до бібліотеки.
В Голованівській районній бібліотеці для дорослих створено інформаційно – ресурсний центр, інтернет - центр та юнацький психологічно -  консультативний центр «У пошуках себе».
Для учнівської молоді було проведено: дискусійну зустріч, годину спілкування, інтернет – подорож.
В навчальних закладах впроваджується проект «Шкільна програма з профілактики вживання тютюну, алкоголю і наркотиків, діє програма «Сприяння просвітницькій роботі «рівний- рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», проводяться:
- факультативи «Захисти себе від ВІЛ»;
- тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Зроби свій вибір на користь здоров‘я »;
- тематичні дискотеки «Ми за здоровий спосіб життя»;
- флешмоби «Я вибираю життя»;
- конкурси - виставки стіннівок «Наша школа – територія здорового способу життя»;
- малюнки «Твоє майбутнє - в твоїх руках».
Класні керівники та заступники директорів шкіл з виховної роботи систематично проводять  години спілкування, бесіди, індивідуальні співбесіди з учнями. Працівниками психологічної служби проводиться  діагностична, корекційна та просвітницька робота з даного напрямку, години практичного психолога, тренінгові заняття.
Для запобігання вживання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, отруйних і сильнодіючих лікарських засобів, формування навичок здорового способу життя адміністрація навчальних закладів району організовувала виховні профілактичні заходи із залученням медичних працівників.
Головний лікар комунального закладу «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» М.Фоменко розповіла, що з метою реалізації медичної реформи в Голованівському районі розпочався процес автономізації КЗ «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» в комунальне некомерційне підприємство,яке зможе укласти договір з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Голованівський ЦПМСД наразі обрав медичну інформаційну систему «MEDSTAR», за допомогою якої проходить реєстрацію в системі “Електронне здоров’я».
В 2017 році сільські ради виділили кошти та залучили спонсорів для  проведення ремонтних робіт та закупівлю медичного обладнання для лікарських амбулаторій, фельдшерсько-акушерських і фельдшерських пунктів, які знаходяться на підпорядкованій їм території.
З метою підготовки закладу до підписання декларацій з пацієнтами, яке буде проводитися із квітня по липень 2018 року, лікарські амбулаторії підключаються до мережі Інтернет.
Декларація — це свого роду контракт із сімейним лікарем.
Змінювати сімейних лікарів можна за бажанням і без прив’язки до місця реєстрації. Відтак, пацієнт має право обирати не лише серед персоналу найближчої поліклініки, а й серед медпрацівників інших установ. Держава відходить від принципу утримання закладів охорони здоров’я і переходить до принципу закупівлі послуги у тих, хто її надає. Це послуги з гарантованого пакету. Один з ключових принципів — вона закуповує їх там, куди пішов пацієнт, а не так, як зараз: коли гроші розподіляються між усіма лікарнями порівну. Від кількості декларацій залежатиме кількість грошей, які держава буде давати на заклад. Таким чином, лікар стає основним джерелом прибутку для закладу.
Тепер гроші виділятимуться не на медичний заклад, а на конкретного пацієнта. Це змусить лікарів підвищувати кваліфікацію та конкурувати. Якщо у медика буде менше пацієнтів, відповідно його зарплата буде меншою.
Змінювати лікаря можна скільки завгодно. Факт вибору нового лікаря автоматично анулює декларацію про вибір попереднього. Така процедура буде можливою внаслідок використання електронної системи. Кошти новому лікарю надійдуть вже з нового кварталу. Крім того, сімейний лікар – не означає, що лікар для всіх членів сім’ї. Кожен член родини може обирати собі свого медика.
Лікар отримає свободу працевлаштування і зможе обирати, працювати як найманий працівник, чи як приватний підприємець. Заробітна плата медика залежатиме від кількості пацієнтів, яких він обслуговує. Медику дозволено обслуговувати до 2000 пацієнтів (в окремих випадках можна більше). Середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році становитиме 370 гривень, також лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів.
Щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена у 2019 році на 2020 рік.
Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.
Реформування медицини буде тривати протягом 2018-2020 років.


Збільшити шрифт
A- A A+