Прийомна сімя - це для мене

Прийміть дитину

у родину!

Сім'я. Як багато у цьому слові тепла і любові. Всі ми мріємо про те, що тато і мама завжди будуть поруч, допоможуть у скрутну хвилину, розділять миті радості. А що робити, коли у дитини немає рідних? До кого звернутися? Тому завжди такі діти чекають, що знайдеться людина, яка буде небайдужа до їх долі. Прийме у свою родину і зігріє теплом свого серця.

Коли прийомна дитина переступить поріг вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з вами, прийомними батьками. І саме ви навчите цю дитину більше усміхатися і любити людей. І ваш вчинок зробить цей світ добрішим!

Прийомна сім'я

– нова форма державної опіки та турботи про дітей, що максимально наближена до сімейного виховання. Це сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Переваги

прийомної сім'ї:

• Реалізація прав дітей на виховання та розвиток у сім'ї. Батьків – на виховання дітей;
  • Формування у дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей-сиріт позитивної моделі сімейних стосунків;
  • Індивідуальний підхід до кожної дитини;
  • Професійна адресна допомога фахівців із соціальної роботи у розв’язанні різноманітних сімейних проблем через соціальний супровід.

Діти, які виховуються у прийомних сім'ях не втрачають статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. За ними зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством.

Прийомні діти мають право підтримувати особисті контакти з біологічними батьками та іншими родичами, якщо таке спілкування не суперечить правам дитини і не заборонено рішенням суду.

Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть бути влаштовані для виховання і спільного проживання у прийомні сім'ї.

Особливістю функціонування прийомних сімей є державне фінансування такої родини.

Виконання обов’язків прийомних батьків зараховується людині в загальний трудовий стаж.

Одному з батьків виплачується грошове забезпечення — у розмірі         35 % державної соціальної допомоги на кожну прийомну дитину, але не більше, ніж півтора прожиткові мінімуми для працездатної особи.

Законодавством передбачено відрахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за непрацюючих прийомних батьків, від суми їх грошового забезпечення, на рахунки управлінь Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах, відкриті в установах уповноваженого банку.

По питаннях оформлення документів звертайтеся до районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та до служби у справах дітей райдержадміністрації.

Будь ласка, розкажіть про прийомні сім'ї своїм друзям та знайомим.

Додаткову інформацію Ви можете отримати за адресою:

Служба у справах дітей райдержадміністрації

смт Голованівськ, вул. Соборна, 48,

кім.105, 213

тел. (05252) 2-18-60.

Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

тел. (05252) 3-00-03.

Служба у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації

Прийомна сім’я

– це для мене.

Кожній дитині потрібна сім’я.

Будьте моєю мамою!

Голованівськ - 2019