Засідання «круглого столу» на тему: «Отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків через «Електронний кабінет»

Сьогодні, 17 грудня 2019 року, Голованівською ДПІ Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено засідання «круглого столу» на тему: Отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків через «Електронний кабінет».

Засідання проведено за участі начальника Голованівської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олени Загородньої та головного державного інспектора Голованівської ДПІ Людмили Середи.

На початку заходу начальник ДПІ відмітила, що платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків скориставшись електронними сервісами ДПС. Зазначену інформацію можна отримати за допомогою електронного сервісу  «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Перевагами його використання є значна економія часу та можливість отримувати необхідну інформацію у будь-який час.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про суми своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДПС».

Сформувати запити та отримати відповіді в електронному вигляді можна засобами «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-сайті ДПС та є загальнодоступним для використання (https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program), або оновленого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (https://cabinet.tax.gov.ua).

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи  можна на офіційному веб-порталі ДПС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (https://tax.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid).

У ході заходу було наголошено на тому, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів  після його закінчення.

Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків  надаються відповідно до Податкових  розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма              № 1ДФ), які щоквартально подаються податковими агентами до територіальних органів ДПС та відповідно до поданих фізичними особами,  фізичними особами – підприємцями або фізичними особами, як провадять незалежну професійну діяльність податкових декларацій.

На завершення заходу учасники отримали відповіді на проблемні питання, що їх цікавили.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Збільшити шрифт
A- A A+