Декларування доходів громадян за 2019 рік

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2019 року, яка триватиме до 01 травня 2020 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2019 році, подається до 01 травня поточного року. У 2020 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2020 року податок не утримувався;

- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

- отримання іноземних доходів;

- отримання доходу у вигляді спадщини, подарунків не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб,

- отримані доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 п. 166.3.5. ст. 166 Кодексу); страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2019 року в бюджет податку на доходи. Умови, порядок надання податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки та обмеження щодо права на її  нарахування  визначені у ст. 166 Податкового кодексу.

Також необхідно з вище вказаних доходів сплатити ставку військового збору 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Платник податку - фізична особа у якого виникає об'єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військом збором, зобов'язаний подати податкову декларацію   (крім випадків, передбачених пунктом 179.2 статті 179 Кодексу) та сплати відповідні податкові зобов'язання .

Водночас несвоєчасне подання платником податку - фізичною особою податкової декларації, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом до 01 травня 2020 року, тягне за собою накладання штрафу в розмірі 170 гривень.

Декларація подається громадянами до податкової інспекції Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області