Легалізація трудових відносин - на захисті прав найманих працівників

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області інформує, що на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20 органами Державної податкової служби, Держпраці, Пенсійного фонду України, Державної служби зайнятості, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, іншими органам виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проводяться спільні масово-роз’яснювальні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості населення. Заходи проводитимуться для підвищення відповідальності роботодавців під час виконання законодавства про працю та виявлення тих, які використовують неоформлену найману працю. Крім того, вони передбачають проведення зустрічей з платниками та відвідування місць здійснення їх діяльності.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області наголошує, що офіційне оформлення трудових відносин – це запорука у соціальному захисті найманої праці, забезпечення оплати лікарняних та відпустки, накопичувальна система загального стажу робітника, гарантоване отримання пенсії і т.п.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, що супроводжується повідомленням про такий прийом органа Державної податкової служби.

Слід пам’ятати, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, а отже і можливість фінансування державних програм соціального спрямування.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області