Легалізація заробітної плати та “тіньової” зайнятості

Питання легалізації зарплати набуло великої актуальності, адже від отриманої офіційно зарплатні залежить рівень соціального захисту людини. Ця тема не лише поєднує інтереси працівників, роботодавців та держави, а й безпосередньо впливає на рівень життя населення.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  спільно з головним державним інспектором Управління Держпраці в Кіровоградській області, головним спеціалістом  ГУ Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Протягом 23 -28 січня здійснено інформаційні  рейди з питань легальної зайнятості, під час яких  відвідано  100 суб’єктів господарювання району. Роботодавців та найманих працівників в черговий раз ознайомлено зі змінами в трудовому законодавстві, наслідками нелегальної зайнятості та відповідальністю роботодавця у вигляді штрафу за порушення трудового законодавства. Проведено. За результатами інформаційних рейдів, було розповсюджено 120 буклетів. Робота у даному напрямку триватиме і надалі.

Нагадуємо, що за порушення трудового та податкового законодавства роботодавці, які використовують найману працю неоформлених працівників і неофіційно виплачують заробітну плату несуть адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність

Робочою групою  по легалізації заробітної плати та “тіньової” зайнятості  в лютому  2020 року здійснено  2  рейди. У ході рейдів було обстежено 32 суб’єкти  господарювання щодо стану оформлення трудових відносин з найманими працівниками та рівня  вплати заробітної плати. Виявлено 3 випадки незадекларованої праці. Суб’єктам господарювання рекомендовано укласти трудові договори з працівниками та повідомити робочу групу про усунення порушень. Всього з початку року робочою групою проведено обстеження 52 СПД, виявлено 5 випадків використання не задекларованої праці, з них 2 вже легалізовано.

Заступник начальника-начальник

відділу праці та соціально  – трудових відносин

управління соціального захисту населення

Голованівської РДА                                                                                 Людмила Пашенюк