22 березня- всесвітній день води

Всесвітній день води цього року буде проходити під гаслом «Вода та зміни клімату − прискорення дій». В цей день у всіх країнах світу акцентуватиметься увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують у своєму вжитку неякісну воду.
Водні ресурси в останні роки інтенсивно забруднюються внаслідок збільшення впливу антропогенних чинників: безсистемна господарська діяльність з порушенням допустимих меж освоєння територій, надмірна інтенсифікація використання природних ресурсів, замулення, забруднення та заростання річок, а також недотримання режиму обмеженого господарювання на прибережних захисних смугах.
Найважливішим наслідком забруднення води є те, що, потрапляючи у водойми, забруднювальні речовини спричинюють зниження її якості, а неякісна вода − непридатна для водопостачання населення.
Людиною для своїх потреб широко використовуються як поверхневі води (озера, ріки, невеликі річки,), так і підземні чи ґрунтові (колодязі, свердловини), водою яких користується населення сіл і селищ.
В нашій місцевості водні ресурси, а саме підґрунтові води, в більшій мірі забруднюються отрутохімікатами та мінеральними добривами, які використовують у своїй діяльності сільськогосподарські підприємства. Забруднення вод добривами та пестицидами особливо небезпечне своєю систематичністю внаслідок постійного їх застосування.
Не меншої шкоди воді завдають використані нами мийні та пральні засоби, в складі яких містяться фосфати або ж фосфонати. Це сполуки фосфору, який являється найважливішим обов’язковим хімічним елементом необхідним для живих організмів і діє як добриво для рослин. При потраплянні у водойми він викликає швидкий ріст водоростей, особливо синьо-зелених, а це в свою чергу призводить до порушення надходження кисню до водойми. Від дефіциту кисню починає гинути риба та інші водні біоресурси, від розкладу яких в воду потрапляє велика кількість біотоксинів.
Тому з метою привернення уваги до проблем, пов'язаних із забрудненням водних ресурсів Державне агентство водних ресурсів України звертається до населення з проханням шанобливо ставитися до води. Зокрема, вживати заходів щодо економного використання води та використовувати у побутi безфосфатні пральні та мийні засобами.
Спільними зусиллями ми зможемо зберегти для нашого майбутнього покоління такий цінний природній ресурс.

 

Збільшити шрифт
A- A A+