Інформація для постраждалих від торгівлі людьми

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України було установлено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року .
Водночас з початку впровадження карантину Урядом було повернуто із-за кордону громадян України серед яких, ймовірно є особи, які постраждали від торгівлі людьми.
Сьогодні зусилля районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування спрямованні на виконання заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Однак у таких умовах, ситуація торгівлі людьми може погіршитись та набрати нових методів використання вразливих верств населення.
Всі особи, які стали жертвами торгівлі людьми мають право на отримання допомоги, передбаченої законом України «Про протидію торгівлі людьми».
Відповідно до ст.16 вищевказаного Закону особа, яка постраждала від торгівлі людьми має наступні права:
1) право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги.
2) тимчасового розміщення за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути подовжений.
3) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку встановленому Цивільним Кодексом України.
4) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
5) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.
Відповідно до постанови КМУ від 25 липня 2012 року № 660-2012-п «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» та Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» з 01 січня 2020 року розмір одноразової матеріальної допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми складає:
- дітям віком до 6 років-5337,00 грн.
- дітям віком від 6 до 18 років-6654, 00 грн.
- працездатним особам-6306,00 грн.
- непрацездатним особам -4914,00 грн.
Призначається допомога управлінням соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації) осіб, яким Мінсоцполітики встановлено офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на підставі наступних документів:
1. Заяви за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
2. Копії довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (яка видається райдержадміністрацією до якої особа зверталась за встановленням статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми);
3. Копії документа, що посвідчує особу;
4. Копії документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).
Виплачується допомога за рахунок коштів Державного бюджету України.
Довідки за телефоном 3 01 12
Гаряча лінія 3 00 68