ЗВІТ про роботу спостережної комісії при Голованівській районній державній адміністрації за І квартал 2020 року

При Голованівській районній державній адміністрації діє спостережна комісія, до складу якої входить 12 осіб. Серед них голова комісії, секретар та 10 членів комісії. Склад комісії сформовано у відповідності до Положення «Про спостережні комісії», що затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 1042 від 10 листопада 2010 року. До її складу входять представники громадських організацій та посадові особи Голованівської районної державної адміністрації та соціальних служб.
Основним завданням спостережної комісії є: організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав людини, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарання у створенні належних умов для тримання засуджених, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.
Формою роботи комісії є засідання, які відповідно плану роботи на 2020 рік відбувалися щоквартально. Протягом першого кварталу 2020 року проведено 1 засідання та винесено 1 постанови. До спостережної комісії, звернень від осіб звільнених з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання, не надходило і станом на 01 квітня 2020 року на обліку особи умовно-достроково звільнені від відбування покарання не перебувають.
Крім того, щоквартально спостережною комісією на адресу сектору з питань правової, мобілізаційної та режимно-секретної роботи, запобігання і виявлення корупції с Голованівської РДА надається інформація про стан роботи спостережної комісії Кіровоградській обласній державній адміністрації.
Станом на сьогоднішній день спостережною комісією ведеться співпраця зГолованівським сектором ФДУ «Центр пробації»., Голованівською районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості, Голованівським відділом поліції ГУ НП України в Кіровоградській області, Управлінням соціального захисту населення Голованівської районної державної адміністрації та виконавчими комітетами сільських та селищних рад про осіб відповідної категорії, які повернулися до обраного місця проживання на територію району. Така робота спрямована на забезпечення виконання покладених на спостережну комісію завдань.
В подальшому робота спостережної комісії буде продовжена.

Голова спостережної комісії Ольга БУГАЄНКО