Платники податків Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області за січень - квітень 2020 року перерахували 42,2 млн гривень єдиного податку

З початку року суб'єкти малого і середнього підприємництва Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області сплачено до місцевих скарбниць 42,2 млн грн єдиного податку, що на 5,0 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Зокрема, фізичні особи-підприємці направили до бюджетів 17,6 млн грн, суб’єкти господарювання – юридичні особи перерахували 1,6 млн грн, а сільгоспвиробники IV групи – 23,0 млн гривень.

Слід зазначити, що Законом України від 30.03.2020 №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» внесено зміни до пункту 291.4 Податкового кодексу України, відповідно до яких збільшено обсяги доходів для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

Зокрема, для спрощенців І групи (підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню) обсяг доходу встановлено у розмірі 1 млн грн замість 300 тис гривень.

Для спрощенців ІІ групи (підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах одночасно не перевищує 10 осіб) – обсяг доходу встановлено у розмірі 5 млн грн замість 1,5 млн гривень.

Для спрощенців ІІІ групи (підприємці, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми) – обсяг доходу встановлено у розмірі 7 млн грн замість 5 млн гривень.

Збільшити шрифт
A- A A+