У Благовіщенській ДПІ відбулась „гаряча лінія” з питань декларування доходів громадян

Днями у Благовіщенській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році».
На питання додзвонювачів відповідала начальник Благовіщенської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія Кожухівська.
Наводимо відповіді на актуальні питання, які виникли у платників податків.

Які граничні строки подання декларації та сплати податкового зобов’язання?
У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій 17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».
Законопроєктом внесено зміни щодо граничного терміну подання декларації, подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до 01 жовтня 2020 року.

Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2019 року?
Станом на 01 січня 2020 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2019 року платникам не надається.
Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи?
Неподання або не своєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-136 грн) За повторне порушення протягом року – штраф від 85 до 136 грн ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).
Яким чином подається декларація про майновий стан і доходи в умовах карантину?
Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подання податкової декларації про майновий стан і доходи: особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
У зв`язку з заходами, спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій, пропонуємо громадянам які зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік утриматись від відвідування центрів обслуговування платників, та подати декларацію засобами електронного зв’язку.
Подати декларацію про майновий стан і доходи платники в умовах карантинних заходів доречно через Електронний кабінет платника https://cabinet.tax.gov.ua (з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг). Також, вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний веб-портал ДПС http://tax.gov.ua.

Голованівське управління ГУ ДПС у
Кіровоградській області